Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vyriausybė nuo gruodžio pradžios dirba be aplinkos ministro, bet premjerui dėl to nei šilta, nei šalta

Vyriausybė nuo gruodžio pradžios dirba be aplinkos ministro, bet premjerui dėl to nei šilta, nei šalta

Valdantieji balsuodami blokavo Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno siūlymą – įstatymu įpareigoti Ministrą Pirmininką per 15 dienų pateikti ministro kandidatūrą.

Ši Vyriausybė nuo gruodžio pradžios dirba be aplinkos ministro, nors premjeras Saulius Skvernelis ne kartą viešai žadėjo surasti ir pateikti kandidatūrą į šį postą. Užsitęsus tokiai situacijai Julius Sabatauskas registravo ir Seimui pasiūlė svarstyti įstatymo pataisą, įpareigojančią premjerą suformuoti visą Vyriausybę.

„Tokią pataisą teikčiau ir būdamas valdančiojoje koalicijoje – jeigu susidarytų tokia situacija ir matyčiau būtinybę, bet ankstesnėse kadencijose tokių užsitęsusių ministro paieškų nebuvo. Ši Vyriausybė pasiskelbė profesionalų Vyriausybe, bet gavosi taip, kad „dalgis pakliuvo ant akmens“. Premjeras profesionalų neranda, pasiūlė ne profesionalę, bet jauną politikę. Prezidentė įvertino jos kompetenciją, kuri neatitiko ministro pareigoms“, – Seime pateikdamas siūlymą svarstymui sakė J. Sabatauskas.

Įstatymais yra nustatyta – Vyriausybę sudaro Ministras Pirmininkas ir ministrai. Dabartinė Vyriausybė jau kelis mėnesius dirba nesilaikydama šios tvarkos, kai viena labai svarbi sritis – Aplinkos apsauga – palikta be už ją atsakingo ministerijos vadovo.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top