Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Paskutinis S. Skvernelio Vyriausybės posėdis

Paskutinis S. Skvernelio Vyriausybės posėdis

www.siandien.info, lrv. lt

Šiandien – paskutinis S. Skvernelio Vyriausybės posėdis. Laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas Saulius Skvernelis ir Estijos Ministras Pirmininkas Juri Ratas konferenciniu skambučiu aptarė pastarųjų metų bendro darbo rezultatus.

Premjerai kalbėjosi apie situaciją, susijusia su Covid-1 pandemija. S. Skvernelis paminėjo, kad artimiausiu laiku laukiama vakcinos, svarbu, kad piliečiai ja pasitikėtų ir skiepytųsi. Šiuo klausimu labai naudingas Baltijos valstybių glaudus bendradarbiavimas ir nuolatiniai kontaktai tarp valstybių institucijų.

Taip pat buvo aptarti ir kiti svarbūs klausimai, bendri darbai: „Nors ir susidūrėme su iššūkiais, visgi galiu drąsiai teigti, kad realūs ir svarbūs darbai buvo atlikti įgyvendinant bendrus regioninius projektus – tiek sinchronizacijos, tiek transporto infrastruktūros projektus“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Taip pat laikinai einantis pareigas Ministras Pirmininkas S. Skvernelis pabrėžė, kad toliau įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą pagrindinis tikslas yra siekis, kad „Rail Baltica“ būtų pradėta eksploatuoti 2026 m.

Pokalbio metu pabrėžta, kad Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimas su Europos tinklais yra strateginis Lietuvos energetinio saugumo projektas: „Laikotarpis iki 2025 metų bus ypač svarbus Baltijos šalims desinchronizuojant elektros tinklus nuo posovietinės sistemos ir sinchronizuojant juos su Vakarų Europa“ – sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelis pasidžiaugė principiniu Baltijos šalių sutarimu neįsileisti elektros energijos iš Baltarusijos Astravo AE. Solidari Baltijos valstybių pozicija demonstruoja atsakingą požiūrį į branduolinės saugos užtikrinimo svarbą ES kaimynystėje ir energetinį saugumą regione.

S. Skvernelis nuoširdžiai padėkojo Estijos kolegoms už puikų darbą, pirmininkaujant Baltijos Ministrų Tarybai 2020 m., ir už bendradarbiavimą, įgyvendinant mūsų prioritetus ir siekiant bendrų tikslų, taip pat palinkėjo sėkmės naujajai Lietuvos premjerei, visai Vyriausybei, perimančiai pirmininkavimą Baltijos Ministrų Tarybai 2021 m.

Parašykite komentarą

Top