Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laisvės premiją siūloma skirti Baltarusijos demokratinei opozicijai

Laisvės premiją siūloma skirti Baltarusijos demokratinei opozicijai


www.siandien.info, lrs.lt

Seimas pradėjo svarstyti Laisvės premijų komisijos pirmininkės Paulės Kuzmickienės pristatytą Seimo nutarimo projektą , kuriuo siūloma 2020 metų Laisvės premiją skirti Baltarusijos demokratinei opozicijai.

„Vienas svarbiausių įvykių šiais metais buvo ir yra baltarusių tautos siekis gyventi demokratinėje valstybėje. Esame istorinio momento, baltarusių tautinės savimonės pabudimo, galimai pakeisiančio Baltarusijos ir kartu visos Europos ateitį, liudininkai.

Labai simboliška, kad premija bus įteikiama sausio 13-ąją, nes šiandien Baltarusijoje vykstantys protestai prieš nelegitimų vadovą Aliaksandrą Lukašenką, saugumo struktūrų smurtas dažnam gali priminti tuos skaudžius sausio įvykius Lietuvoje prieš 30 metų“, – kalbėjo Laivės premijų komisijos sprendimą pristačiusi P. Kuzmickienė.

Kaip pažymėjo Laisvės premijų komisijos vadovė, matydami sunkumus, su kurias susiduria Baltarusijos pilietinė visuomenė savo kovoje už demokratiją, privalome Baltarusijos žmonėms išreikšti aiškų palaikymo ženklą, turime prisidėti prie to, kad Baltarusija sugrįžtų į demokratišką politinį Europos žemėlapį.

P. Kuzmickienės teigimu, Laisvės premija simboliškai galėtų būtų įteikiama opozicijos telkėjai ir išrinktajai Prezidentei Svetlanai Cichanouskajai.

Po pristatymo už šį Seimo nutarimą balsavo 112 Seimo narių, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 2 parlamentarai. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 15 d.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

Parašykite komentarą

Top