Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos

Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo perspektyvos

www.verslaspolitika.lt, Gintauto Kniukštos nuotraukos

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras kartu su LR Seimu Panevėžyje organizavo  konferencija „Paveldas ir inovacijos: regionų ekonominio atsigavimo persp ektyvos“.

Aptartos regionų atsigavimo perspektyvos, pilietinės visuomenės įtraukimas į valdymo tobulinimo ir gerovės kūrimo iniciatyvas.

Panevėžys, kaip mažiausias Lietuvos didmiestis, puikiai iliustruoja iššūkius, su kuriais susiduria mūsų šalies regionai. Tapęs kultūros, švietimo ir pramonės centru, magistralių ir idėjų sankryža, pastaraisiais metais Panevėžys, kaip ir nemažai kitų regionų centrų, sunkiai randa savo atsaką į šiandienos iššūkius.

Čia vidutinis atlyginimas, gerokai žemesnis nei šalies vidurkis, aukštas nedarbas ir gerai apmokamų darbo vietų trūkumas neigiamai veikia ir socialinę bei kultūrinę aplinką.

Konferencijos dalyvius sveikino Bronis Ropė, Europos Parlamento narys. Renginio moderatorius – Tomas Tomilinas, LR Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.

Nepaisant to Panevėžys, kaip ir kiti regionų centrai, ieško savo nišos, siekia išnaudoti turimą potencialą ir sukurti savo naują veidą bei naują vaidmenį. Lietuvos narystė Europos Sąjungoje atvėrė tiek naujus horizontus, tiek ir sąlygojo naujus iššūkius.

Greta susistiprėjusios konkurencijos, nuolatinės technologinės pažangos, atsivėrė ir naujos bendradarbiavimo bei finansavimo galimybės. Panevėžys tapo ta vieta, kurioje pavyko išsaugoti siaurąjį geležinkelį ir netgi paversti jį turistų traukos objektu, kuriančiu kol kas nedideles, tačiau svarbias darbo vietas ir technologines inovacijas.

Ši veikla sulaukė ir tarptautinio pripažinimo – pernai Panevėžyje vyko tarptautinis siaurojo geležinkelio suvažiavimas. Kartu geležinkelis tampa ir regiono bei visos šalies pažangos, integracijos su likusia Europa bei su tuo susijusių neretai pasitaikančių sunkumų simboliu – būtent Panevėžį kirs greitoji Rail Baltica vėžė, kurios perspektyvas ne kartą temdė įvairūs nesutarimai.

Konferencijos dalyvius sveikino Bronis Ropė, Europos Parlamento narys,  Povilas Žagunis, Panevėžio rajono meras, Antanas Baura, LR Seimo narys , Renginio moderatorius – Tomas Tomilinas, LR Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.

Vyriausybės viziją ir veiksmų planą regionams gavinti pristatė Giedrius Surplys, LR vidaus reikalų viceministras, regionų plėtrą darnaus vystymosi kontekste –  Liutauras Stoškus (VšĮ Darnaus vystymosi centras) ir kiti pranešėjai. Plačiau apie konferenciją skaitykite laikraštyje ,,ŠIANDIEN”.

Parašykite komentarą

Top