Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Prezidento darbo vizitas Briuselyje

Prezidento darbo vizitas Briuselyje

Pirmojo darbo vizito Briuselyje metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su išrinktuoju Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles Micheliu.

Susitikime buvo aptarti Europos Sąjungos darbotvarkės ir daugiametės finansinės programos 2021–2027 m. klausimai. Šalies vadovas pasinaudojo proga priminti Lietuvos energetinio saugumo tikslus, akcentavo Astravo atominės elektrinės branduolinę grėsmę visai Europos Sąjungai. Prezidentas išreiškė lūkestį, kad būsimasis Pirmininkas palaikys Baltijos šalis diskusijoje su Baltarusija, kad būtų likviduoti Europos Sąjungos streso testų identifikuoti Astravo AE trūkumai.

Susitikime dėmesys nukreiptas ir į klimato kaitos problemas, kurioms reikalingas sistemingas pokyčių įgyvendinimas susivienijus visoms ES narėms. Klimato kaita – vienas iš strateginių ES veiklos prioritetų, kuriai išskirtinį dėmesį teikia ir Lietuva.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Donaldu Tusku ir aptarė ES strateginės darbotvarkės, daugiametės finansinės perspektyvos, „Brexito“, globalios politikos, energetinio saugumo, įskaitant Astravo AE, klausimus.

Šalies vadovo teigimu, svarbu efektyviai ieškotų sprendimų ES susiduriant su naujais globaliais iššūkiais, tokiais kaip klimato kaita, prekybos karai, migracija, naujųjų technologijų kūrimas ir rizikų suvaldymas. „Svarbu, kad būtų tęsiami visai ES svarbūs mūsų regioniniai energetikos ir transporto projektai, išlaikomas dėmesys vidaus rinkos, ypač paslaugų srityje, funkcionavimui ir toliau stiprinama sanglauda, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pažymėjo, kad Lietuvos valstybės institucijos, verslas ir akademinė bendruomenė yra pasiruošę aktyviau įsitraukti į Briuselyje vykstančias diskusijas tvaraus augimo ir inovacijų temomis.

„Norėdami vystyti gerovės valstybę ir aukštą pridėtinę vertę kuriančius sektorius, turime ne tik aktyviai domėtis naujausiomis tendencijomis mokslo ir inovacijų srityje, bet ir tapti inovatyvių paslaugų ir produktų kūrimo laboratorija“, – teigė Prezidentas.
Su EVT Pirmininku taip pat kalbėta apie galimus „Brexito“ scenarijus, Rytų partnerystės perspektyvą, ES santykius su JAV.

„Svarbu siekti ilgalaikių ir tvarių santykių su mūsų strategine partnere JAV, kurti ambicingą darbotvarkę su labiausiai pažengusiomis Rytų partnerystės šalimis, o sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos tol, kol Rusija nenutrauks agresijos prieš Ukrainą“, – pabrėžė šalies vadovas.
Vėliau šalies vadovas susitiks su išrinktuoju Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles Micheliu.

Antrą vizito Briuselyje dieną Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su išrinktąja Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen. Pokalbis buvo skirtas naujajai Europos Sąjungos darbotvarkei ir daugiametei finansinei perspektyvai aptarti. Lietuva akcentavo, kad ambicinga darbotvarkė reikalauja ambicingo požiūrio į finansavimo planavimą.

„Sanglaudos politikos, žemės ūkio, infrastruktūrinių projektų, inovacijų plėtros, energetinio saugumo finansavimas yra prioritetiniai Lietuvai klausimai. Atsižvelgdamas į Komisijos pirminį siūlymą reikšmingai mažinti Lietuvai sanglaudos politikos ir žemės ūkiui skiriamas lėšas, pakviečiau naująją Komisijos Pirmininkę dar kartą įvertinti mūsų argumentus ir atitinkamai pirminę Komisijos poziciją“, – po susitikimo sakė Prezidentas.

Lietuva siekia, kad inovacijų ir aukštųjų technologijų kūrimo sritis gautų ne tik didesnį dėmesį ES darbotvarkėje, bet ir tinkamą finansavimą iš ES biudžeto. Ursulai von der Leyen pristatyti Lietuvos pasiekimai, pritraukiant informacinių ir finansinių technologijų įmones kurtis ir investuoti regione. Prezidentas su išrinktąja Europos Komisijos Pirmininke aptarė ir naujosios Europos Komisijos formavimo eigą.

Susitikime taip pat diskutuota klimato kaitos ir tvarios valstybių plėtros klausimais.

Briuselyje šalies vadovas susitiko ir su Europos Komisijos Pirmininku Jeanu Claude‘u Junckeriu. Susitikime buvo aptarti daugiametės finansinės perspektyvos klausimai, Rytų partnerystė, sankcijos Rusijai ir globali darbotvarkė.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top