Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Politikas liko vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai, oponentai kritikuoja

Politikas liko vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai, oponentai kritikuoja

veryga.lt nuotr.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija mano, kad sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakymai į interpeliacijos klausimus buvo neišsamūs ir nepakankami, nors politikas liko vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas teigia, kad ministrui neužtenka pasakyti, jog jis sieks didinti darbo užmokestį arba paves paruošti darbo užmokesčio didinimo tvarką iki tam tikros datos.

„Medikų darbo užmokesčio didinimo eilė jau yra atėjusi ir mes negalime nespręsti problemos. Neužtenka, kaip kad ministras daro, įrašyti „sieksime“ iki 2020 m. padidinti vidutinį slaugytojų atlyginimą iki 1,5 šalies vidutinio darbo užmokesčio lygio, o gydytojų – iki 3 vidutinių šalies atlyginimų. Mes turime labai aiškiai etapais išdėlioti kiekvieną žingsnį“, – sakė J. Olekas.

Socialdemokratų nuomone, neteisinga atidėti medikų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimą iki gegužės, ypač kai Lietuvos ekonomika auga, o valdantieji kasdien giriasi pertekliniu biudžetu.

Kalbėdamas apie darbo užmokesčio didinimą medikams ir slaugytojams ministras akcentavo, kad nuo praėjusių metų liepos mėn. jų darbo užmokestis vidutiniškai didėjo 8 proc., tačiau ministras neužsiminė, kad daugumos medikų ir slaugytojų atlyginimas sudaromas iš dviejų dalių: labai nedidelės pareiginės algos ir 40–200 proc. siekiančių priedų. Gydymo įstaigoms patogiau naudoti priedų sistemą, nes finansavimas iš Ligonių kasų kinta neprognozuojamai.

Taigi kai kalbama apie darbo užmokesčio didėjimą vidutiniškai 8 proc., tai reiškia vos keletą eurų prie medikų ir slaugytojų algos.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas J. Olekas taip pat pabrėžė gydytojų rezidentų užmokesčio didinimo būtinybę.
„Mes nieko nepasieksime, jei galvosime, kad pirma turi viskas persitvarkyti, o tada turi ateiti finansiniai resursai. Nė viena reforma nebuvo padaryta be finansų. Jei norime užtikrinti kokybiškas ir prieinamas paslaugas, ypatingai regionuose, turime reformą finansuoti“, – teigė socialdemokratas.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija jau anksčiau siūlė atsižvelgti į medikų ir slaugytojų prašymą darbo užmokestį nuo sausio mėn. didinti 30 proc., nes kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) yra perteklinis.

2018 m. PSDF rezervas sausio 1 d. sieks 92 mln. eurų, o gruodžio 31 d. planuojamas 165 mln. eurų rezervas.

2017 m. rugsėjo mėnesio duomenimis, vidutinis gydytojo atlyginimas Lietuvoje, neatskaičius mokesčių, yra 1474 eurų, o slaugytojo – 740 eurų.

Palyginimui, vidutinis gydytojo  atlyginimas Estijoje yra 2000–3000 eurų, slaugytojo – apie 1000 eurų.

Parengė Irmina Frolova-Milašienė

Parašykite komentarą

Top