Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pritarta Evaldo Pašilio atleidimui iš generalinio prokuroro pareigų

Pritarta Evaldo Pašilio atleidimui iš generalinio prokuroro pareigų


siandien.info

Generalinio prokuroro E. Pašilio įgaliojimų laikas baigiasi 2020 m. gruodžio 29 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovaudamasis Konstitucija ir Prokuratūros įstatymu pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui pritarti Evaldo Pašilio atleidimui iš generalinio prokuroro pareigų pasibaigus įgaliojimų laikui.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos prokuratūra per pastaruosius penkerius metus pagerino prokurorų socialines garantijas, atskirų prokuratūrų lygmeniu vykdė darbo optimizavimo procesus, užbaigė ir teismams perdavė ne vieną rezonansinę bylą. Šiuo laikotarpiu taip pat buvo keliamas tikslas bendrai sutrumpinti ikiteisminių tyrimų terminus.

Prezidentas tikisi, kad būsima prokuratūros vadovybė ne tik pratęs šiuos pradėtus darbus, bet ir daug dėmesio skirs svarbiausiems prokurorų bendruomenės bei visuomenės lūkesčiams patenkinti.

Pasak šalies vadovo, artimiausiu metu būtina imtis priemonių, stiprinant prokuroro profesijos prestižą, rūpinantis skaidrumo standartais vidaus administravimo srityje priimamų sprendimų atžvilgiu, sistemiškai įvertinti vidaus kontrolės ir rizikos vertinimo mechanizmus, ypač rezonansinių tyrimų atvejais, ir efektyviau komunikuoti apie tokius tyrimus. Be to, turėtų būti stiprinamas prokuratūros ir ikiteisminio tyrimo institucijų bendradarbiavimas.

Pagal Konstitucijos 118 straipsnį generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu. Prokuratūros įstatymas numato, kad generalinio prokuroro kadencija yra penkeri metai, o jo įgaliojimai nutrūksta pasibaigus įgaliojimų laikui.

Seimas pritarė E. Pašilio atleidimui.

Parašykite komentarą

Top