Dėl mobiliųjų telefonų draudimo mokyklose: prie šio klausimo Seimas planuojama grįžti gegužės 13 d. Gamta Politika Švietimas Užsienyje 2025-03-232025-03-23 www.siandien.info Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Ligitos Girskienės pristatytas Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apriboti informacinių technologijų įrenginių naudojimą švietimo įstaigose ne ugdymo tikslu. Pagal teikiamą projektą, išimtis mokyklos galėtų nustatyti informacinių technologijų įrenginių naudojimo tvarkoje. Mokyklos tarybai būtų suteikta teisė teikti pasiūlymus mokyklos vadovui dėl informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimo mokykloje tvarkos. Projekto iniciatorė mano, kad nereguliuojamas naudojimasis informaciniais ir komunikaciniais prietaisais švietimo įstaigose daro neigiamą įtaką vaikų ir paauglių ugdymo procesui ir jų mokymosi rezultatams. Po pristatymo už šį projektą (Nr. XVP-194) balsavo 44 Seimo nariai, prieš – 17, susilaikė 25 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Švietimo ir mokslo komitete, papildomu – Žmogaus teisių komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 13 d. Pasak pataisų rengėjos, nors švietimo įstaigos turi teisę nustatyti įvairaus pobūdžio ribojimų, susijusių su mokyklos vidaus tvarka, bet tik nedidelis skaičius mokyklų (mažiausiai jų valstybinių mokyklų sektoriuje) riboja moksleivių informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimą pertraukų metu. Projekto iniciatorė mano, kad nereguliuojamas naudojimasis informaciniais ir komunikaciniais prietaisais švietimo įstaigose daro neigiamą įtaką vaikų ir paauglių ugdymo procesui ir jų mokymosi rezultatams. SAM nuotr. Share on Facebook Share Share on TwitterTweet Share on Pinterest Share Share on LinkedIn Share Share on Digg Share