Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Popiežius įvertino daugelio lietuvių neštą kryžių

Popiežius įvertino daugelio lietuvių neštą kryžių

LRT.lt, BNS, siandien.info


Sekmadienį popiežius Vatikane paskelbė naujų kardinolų sąrašą. Kardinolu buvo paskirtas Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Tai LRT patvirtino Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai Darius Chmieliauskas.

Pranciškus paskelbė 13 naujų kardinolų. Tarp jų Lietuvos katalikų dvasininką, buvusį Kauno arkivyskupą Sigitą Tamkevičių. Būsimas kardinolas pabrėžia, kad popiežius įvertino ne tik jo, tačiau ir visos Lietuvos bei šalies katalikų bažnyčios nuopelnus.

Naujai išrinkti kardinolai pareigas pradės eiti nuo spalio 5 dienas, kada jiems bus įteiktos raudonosios kepuraitės (Pijusės).

Naujos kandidatūros nebuvo netikėtos, o dalis paskirtų kardinolų buvo iš artimo pontifiko pažįstamų rato, – rašo naujienų portalas „Ruxnow“.
Septyni iš trylikos naujai išrinktų kardinolų turės balsavimo teisę konklavoje (kardinolų kolegijos susirinkime). Balso teisę turinčių kardinolų skaičius padidės iki 125. S. Tamkevičius balso teisės konklavoje neturės.

S. Tamkevičius 1999 – 2015 metais vadovavo Lietuvos vyskupų konferencijai. 2015 m. birželio 11 dieną atsistatydinimo iš Kauno arkivyskupijos ganytojo pareigų. Nuo 2015 metų liepos 11 dienos yra vyskupas emeritas.


Sigitas Tamkevičius yra žinomas, kaip kovotojas už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises. Buvo aktyvus Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyvis, politinis kalinys, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjas, redaktorius, Laisvės premijos laureatas. Už nuopelnus Lietuviai yra apdovanotas valstybiniais apdovanojimais.

Labai didelis įvertinimas

Būsimas kardinolas LRT komentavo, kad jam vis dar sunku suvokti, kas įvyko.

„Čia toks aukštas titulas. Visko galėjau gyvenime tikėtis, tik ne šito. Popiežius Pranciškus moka išdaigas daryti. Manau, kad čia nėra tiktai mano tarnystės įvertinimas, bet galbūt visų, kurie anksčiau už laisvę, už Lietuvą, už bažnyčia nešė kryžių. Manau, kad tai galėjo būti vienas iš pagrindinių argumentų. Čia toks labai jau aukštas įvertinimas“, – LRT sakė emeritas.


S. Tamkevičius teigia, kad pirmasis apie naują titulą jam pranešė arkivyskupas Gintaras Grušas. O pastarajam šią žinią pranešę žurnalistas iš Vatikano. „O paskui jau pasipylė daug skambučių“, – sako S. Tamkevičius.
Kalbėdamas apie naują titulą emeritas sunkiai rinko žodžius. „Jaučiuosi kažkiek sumišęs. Netikėta. Per daug viskas dar neapmastyta, neapsvarstyta“.

Popiežius įvertino daugelio lietuvių neštą kryžių

S. Tamkevičius teigia, kad skirdamas jo kandidatūrą Pranciškus atsižvelgė ne tik į jo nuopelnus, bet ir viso krašto istoriją, bažnyčios svarbą Lietuvoje.

„Manau, kad paprastai popiežius paskelbdamas kardinolus įvertina kraštą ir to krašto bažnyčią. Praėjusiaisiais metais Pranciškus rugsėjį lankėsi Lietuvoje ir ko gero jam Lietuva ir mūsų katalikų bažnyčia paliko neišdildomų įspūdžių.

Kartu su juo lankiausi KGB kalėjime. Manau, kad mūsų apsilankymas ten paliko gilų įspūdį. Mačiau, kaip jis susikaupęs meldėsi kameroje, kur kalėjo palaimintasis Teofilius Matulionis, vyskupas Pranciškus Ramanauskas.


Manau, kad popiežius įvertino visus, kurie sovietmečiu nešė labai sunkų kryžių. Mano kryžius, palyginus su kitų, – tik labai nedidelis. Kiti po 20 – 30 metų ėjo per lagerius, o man buvo tik 10 metų duota. Iš jų prabuvau tik pusę ir sugrįžau anksčiau, kadangi pasikeitė politinė padėtis“, – mintimis dalinosi būsimasis kardinolas S. Tamkevičius bei pridūrė, kad Lietuviai turėti net 2 kardinolus, yra labai didžiulis įvertinimas.

0

Parašykite komentarą

Top