Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Premjeras: kai G. Paluckas grįš į realybę, tada ir kalbėsime

Premjeras: kai G. Paluckas grįš į realybę, tada ir kalbėsime

Artūras Matusas, Alvyda Bajarūnaitė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Naujajam socialdemokratų pirmininkui Gintautui Paluckui dar reikia susivokti, kuo jis tapo, grįžti į realybę, o tada bus galima kalbėtis. Taip LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Anot jo, pagal G. Palucko retoriką atrodo, kad įvyko nauji Seimo rinkimai, nors iš tiesų pokyčiai įvyko tik pačioje partijoje. „Retorika turėtų keistis. Mes skaitome apie kažkokių sąlygų reiškimą. Reikia suprasti ir vertinti situaciją adekvačiai, grįžti į realybę. Kai sugrįš, tada galėsime ir kalbėtis“, – tvirtina S. Skvernelis.

– Toliau vyksta diskusijos dėl dvigubos pilietybės. Daug apie tai kalba ir Vilniuje posėdžiaujanti Pasaulio lietuvių bendruomenė ir Seimo komisija. Su atstovais susitikote pirmadienį. Komisijos posėdyje dalyvavęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius siūlo svarstyti galimybę sumažinti reikalavimus referendumui dėl dvigubos pilietybės. Ką galvojate apie tų reikalavimų mažinimą? Pripažinkime, pagal dabartinį įstatymą laimėti referendumą labai sudėtinga ir rizikinga.

– Esate teisus, tikrai pagal galiojantį įstatymą laimėti referendumą dėl dvigubos pilietybės yra sudėtinga, tačiau mes ir turime išbandyti visus kitus, pabrėžiu, konstitucinius būdus.

Tik neradus absoliučiai jokios galimybės konstituciškai reglamentuoti dvigubos pilietybės instituto galima rengti referendumą. Kadangi tai yra pirmas konstitucijos skirsnis, tai ir pačiam referendumui reikalavimai yra tokie, kurių pakeisti nelabai galime.

– Kyla diskusijų ir dėl Seime svarstomos naujos Socialinių įmonių įstatymo redakcijos. Kai kurie verslininkai sako – nauja redakcija gali lemti, kad didelė dalis socialinėse įmonėse dirbančių neįgaliųjų praras darbo vietas, pablogės jų įdarbinimo galimybės. Sakoma, kad daugiau nei 7 tūkst. neįgalių darbuotojų gali atsidurti gatvėje. Kaip tik antradienį dėl to rengiamas mitingas prie Seimo. Jūs buvote tarp naujojo projekto rengėjų. Ar kyla grėsmė neįgaliųjų darbo vietoms?

– Manau, kad ta praktika, kuri iki šios dienos buvo taikoma, suteikė gana daug galimybių piktnaudžiauti, iškreipiant pačią esmę. Dėl to ir vyriausybės programoje numatyta įtvirtinti socialines įmones ir socialines neįgaliųjų įmones.

Dėl to reikia diskutuoti. Atvažiuoja žmonės, kurie reiškia savo poziciją. Seimo narių grupė užregistravo įstatymo projektus, bus vyriausybės sprendimai.

Negalime leisti toleruoti tokios veiklos, kuri buvo vykdoma. Ji kirtosi su paties įstatymo principais. Buvo vykdomos nenumatytos veiklos, buvo tiesiog iškreipta socialinės neįgaliųjų įmonės koncepcija.

Manau, kad nereikia baimintis, iš karto eiti į kraštutinumus ir sakyti – bus taip arba kitaip. Turime tuos trūkumus arba eilinę praktiką, kuri susidariusi, pašalinti teisėtu būdu, siekiant dialogo tarp suinteresuotų pusių.

– Neįgaliųjų atstovas antradienį LRT RADIJUI sakė – jau įmonės vadovai tvirtina, kad įmonė turės būti uždaryta ir žmonės atsidurs gatvėje.

– Visą laiką tokių kraštutinumų yra pasakoma. Jeigu tos įmonės neatitinka principo, statuso, tai vienas iš variantų toks ir yra.

– Naujasis Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas teigia, kad socialdemokratai nėra patenkinti savo vaidmeniu koalicijoje su „valstiečiais“ ir pasigenda nuolatinio bendravimo. Dar nesusitikote su naujuoju pirmininku. Kada žadate tai padaryti? Turbūt jau aišku, kad bus apie ką pasikalbėti.

– Turbūt naujajam pirmininkui reikia susivokti, kuo jis tapo. Suprantu didžiulį džiaugsmą pagaliau laimėjus renkamas pareigas, bet tai Socialdemokratų partijos vidaus reikalas.

Nacionaliniu mastu nieko neįvyko. Tai yra ne Seimo rinkimai, nors pagal išrinkto pirmininko retoriką atrodo, kad įvyko nauji Seimo rinkimai, susiformavo dauguma, socialdemokratai gavo daugumą rinkėjų. Turbūt reikia grįžti į realybę.

Su Socialdemokratų partija ir dabartine vadovybe mes bendraujame nuolat. […] Natūralu, kad Vilniaus vicemeras, kuris partijoje neužėmė jokių pareigų, tuose procesuose mažai dalyvavo.

Galiausiai, kalbant apie koalicijos sutartį, tose derybose teko dalyvauti, ką susiderėjo, tą ir turi. Retorika turėtų keistis. Mes skaitome apie kažkokių sąlygų reiškimą. Reikia suprasti ir vertinti situaciją adekvačiai, grįžti į realybę. Kai sugrįš, tada galėsime ir kalbėtis.

– Tai ar žadate susitikti su G. Palucku?

– Artimiausiu metu ne.

Parašykite komentarą

Top