Jūs esate
Pagrindinis > Politika > 55 procentai lietuvių gali siekti Jungtinės Karalystės pilietybės po BREXIT

55 procentai lietuvių gali siekti Jungtinės Karalystės pilietybės po BREXIT

verslaspolitika, lrs.lt

Seimo Konstitucijos salėje vykusioje diskusijoje „BREXIT ir Lietuvos piliečių Jungtinėje Karalystėje interesai“ kalbėta apie Lietuvos piliečių interesus Jungtinėje Karalystėje, aptarta kaip BREXIT proceso pokyčius paversti privalumais ir naujomis galimybėmis, kaip sudaryti palankias sąlygas Lietuvos piliečiams sugrįžti į Tėvynę.

„BREXIT – didžiulis iššūkis net tik Jungtinei Karalystei, Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai, kuris pareikalaus dar didesnio valstybių susitelkimo priimant sprendimus, glaudaus tarpusavio bendradarbiavimo ne tik ekonomikos, prekybos, saugumo bei kitose srityse, – pažymėjo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus. – Lietuva ir Jungtinė Karalystė yra svarbios strateginės partnerės viena kitai, todėl viliamasi, kad derybų metu bus apsaugoti abiejų šalių piliečių interesai ir teisės, derybos bus greitos ir sėkmingos“

Akcentuota, kad labai svarbu derybose panaikinti teisinę nežinomybę ir užtikrinti, kad Lietuvos piliečiai neprarastų įgytų socialinių garantijų Jungtinėje Karalystėje. Lietuvos piliečiai norėtų išlaikyti savo pilietybę, nors ir po BREXIT tikėtina, kad daugelis siektų rezidento statuso.

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė pabrėžė, kad labai svarbu išsaugoti pilietybę po BREXIT. Pasak pranešėjos, „net ketvirtadalis lietuvių gali prarasti savo pilietybę ir tai yra didžiulė prabanga Lietuvai. Todėl savo piliečių išsaugojimas yra svarbiausias valstybės reikalas“. Ji atkreipė dėmesį į šiuolaikinės vergystės problemą, su kuria susiduria Lietuvos piliečiai užsienyje.

D. Asanavičiūtės teigimu, „lietuviai papuola į pirmą dešimtuką tarp išnaudojamų žmonių, todėl būtina juos apsaugoti ir su tuo kovoti, naikinti neteisybę ir nelygybę“. Pranešimo metu pabrėžta, kad svarbu gerinti situaciją Lietuvoje, lengvinti vaikų integraciją, kurti darbo vietas iš užsienio norintiems sugrįžti lietuviams.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius pristatė Europos Sąjungos poziciją BREXIT atžvilgiu ir kalbėjo apie svarbiausius principus Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybų metu: Europos Sąjungos vienybės išlaikymą, piliečių teisių apsaugą, finansinių įsipareigojimų vykdymą, vieningos pozicijos ir susitarimo siekimą, keturių laisvių nedalomumo išlaikymą.

Tikimasi, kad derybos bus pradėtos šių metų birželio mėnesį. Seimo narė Aušrinė Armonaitė akcentavo, kad būtina sustiprinti diplomatines atstovybes, jų pajėgumus, gerinti dvišalį bendradarbiavimą atskirose srityse.

Seimo narė Dovilė Šakalienė pabrėžė, kad „labai svarbu remti nevyriausybinių organizacijų darbą, gerinti teisinę pagalbą ir svarbiausia „sutvarkyti“ pilietybės klausimą“.

Londono Sičio lietuvių klubo prezidentas Marius Raugalas pristatė Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių apklausą, kurios rezultatai parodė, kad dauguma Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių labiausia nerimauja dėl savo teisių išsaugojimo. 55 proc.  jų gali siekti Jungtinės Karalystės pilietybės po BREXIT.

Diskusiją vedęs Seimo Migracijos komisijos narys, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys Žygimantas Pavilionis apibendrindamas teigė, kad „BREXIT derybos Lietuvai nėra tokios svarbios, kiek svarbios pačios derybos su savimi“. Labai svarbu problemas paversti galimybėmis ir spręsti Lietuvos piliečiams aktualius klausimus.

Renginį organizavo Seimo Migracijos komisija, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuras.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotrauka

Parašykite komentarą

Top