Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Nusikaltimai žmoniškumui

Nusikaltimai žmoniškumui

www.siandien.info, spaudos pranešimai

Prancūzijos diplomatijos vadovas penktadienį pareiškė, kad ataka prieš geležinkelio stotį Ukrainos rytuose esančiame Kramatorske, dėl kurios Kyjivas kaltina Rusiją ir per kurią žuvo mažiausiai 50 žmonių, gali būti laikoma nusikaltimu žmoniškumui.

„Smogta stočiai, kurioje yra pabėgėlių, civilių gyventojų, todėl tai gali būti vertinama kaip nusikaltimas žmoniškumui“, – televizijai „France 5“ sakė užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas ir paragino ekspertus vykti į įvykio vietą Kramatorske surinkti įrodymų, kad kaltininkai būtų patraukti atsakomybėn.

ES įteikė prezidentui V. Zelenskiui klausimyną, kuris leis Ukrainai žengti žingsnį toliau siekiant suteikti ES kandidatės statusą.Kalbėdama su Ukrainos prezidentu Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen sakė, kad ES rems Ukrainą, kad procesas užtruktų „savaites, o ne metus“, nes dėl karo viskas paspartėjo.„Rusija pasiners į ekonominį, finansinį ir technologinį nuosmukį, o Ukraina žygiuos Europos ateities link, štai ką aš matau“, – sakė ji.

Po Vyriausybės sprendimo pažeminti diplomatinio atstovavimo su Rusija lygį ambasadorius Maskvoje Eitvydas Bajarūnas grįžo į Lietuvą. Jis sako Rusijoje palikęs ganėtinai niūrų vaizdą – anot ambasadoriaus, didžioji gyventojų dalis yra paveikta propagandos tiek, kad nesupranta, kas vyksta, ir nors, teigia E. Bajarūnas, šalyje yra sveiko proto, kuris kada nors gali prasiveržti, nepanašu, kad tai įvyktų artimiausiu metu.

Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja nubalsavo už Rusijos narystės Žmogaus teisių taryboje sustabdymą.

Už šį sprendimą balsavo 93 šalys, prieš – 24, susilaikė – 58.

Lrytas.lt žiniomis, Ukrainoje dokumentinio filmo apie Mariupolį tęsinį kūręs lietuvis režisierius M.Kvedaravičius buvo nušautas į krūtinę šūviais, paleistais iš automato. Dar vienas šūvis buvo paleistas jam į galvą.


Parašykite komentarą

Top