Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Premjerės susitikimas Baltijos Ministrų Tarybos susitikime ir padėka Lietuvos merams

Premjerės susitikimas Baltijos Ministrų Tarybos susitikime ir padėka Lietuvos merams

www.siandien.info.lrv.lt

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Latvijos bei Estijos ministrais pirmininkais dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos (BMT) Ministrų Pirmininkų Tarybos nuotoliniame susitikime.

Tai – pirmasis šio bendradarbiavimo formato susitikimas, kuriame dalyvavo Ministrė Pirmininkė. Susitikimo metu aptarti aktualiausi Baltijos šalių bendradarbiavimo COVID – 19 pandemijos suvaldymo, energetikos, transporto ir kiti klausimai.

„Viena aktualiausių sričių, kurioje bendradarbiavimo su Baltijos šalimis svarba pastaruoju metu atsiskleidė labiausiai yra bendros pastangos suvaldant COVID-19 pandemiją. Akivaizdu, kad bendrų iššūkių fone privalome glaudžiai bendradarbiauti, todėl džiaugiuosi, kad šis bendradarbiavimas bus ir toliau stiprinamas“, – sakė premjerė.

Susitikime taip pat dalyvavo Europos Komisijos narė, atsakinga už energetikos politiką Kadri Simson. Kartu su ja premjerai aptarė regionui ir visai ES aktualius klimatui neutralios ekonomikos, strateginių energetikos projektų įgyvendinimo klausimus.

Premjerė padėkojo Europos Komisijai už ilgametę paramą įgyvendinant svarbiausius regionui energetikos projektus.

Anot premjerės, vienas svarbiausių regionui energetikos projektų yra sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklas ir šį projektą Vyriausybė sieks įgyvendinti anksčiau nei buvo numatyta.

Svarbiu diskusijos akcentu tapo nesaugi branduolinė jėgainė Astrave bei bendros Baltijos šalių ir ES pastangos užtikrinant, kad elektra iš Astravo nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nepatektų į regiono ir ES rinką.

„Europos Vadovų Taryba pavedė Europos Komisijai pateikti siūlymus kaip užkirsti kelią nesaugiose branduolinėse jėgainėse pagamintai elektrai patekti į ES rinką. Paprašiau Europos Komisijos imtis neatidėliotinų veiksmų tai įgyvendinant, komisarė patikino, kad tai ir bus padaryta“, – sakė premjerė. Baltijos šalys taip pat turi paspartinti darbą dėl konkrečių bendrų priemonių efektyviai užkardant Astrave pagamintos elektros patekimą į Baltijos šalių rinką.

Premjerė pabrėžė strateginę „Rail Baltica“ projekto svarbą tiek ekonominiu, tiek nacionalinio saugumo požiūriu.

2021 metais Baltijos Ministrų Tarybai pirmininkaus Lietuva, o vienu svarbiausių klausimų bus bendra trijų šalių parama Baltarusijos pilietinei visuomenei ir žmonėms.

Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų Taryba priėmė bendrą pareiškimą, kuris atspindi Baltijos valstybių pozicijas visais aktualiais trišalės darbotvarkės klausimais.

Dėkoja Lietuvos merams, kurie prisidėjo prie Vyriausybės raginimų

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuotoliniu būdu dalyvavo susitikime su Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nariais ir aptarė aktualius klausimus, susijusius su pandemijos valdymu.

„Epideminė situacija prasta. Gydymo ir globos įstaigose situacija visiems puikiai žinoma. Todėl labai dėkoju Lietuvos merams, kurie prisideda prie Vyriausybės raginimų ir kviečia žmones likti namuose“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Susitikime aptarti savivaldybėms šiuo metu itin svarbūs klausimus: vėluojantys ligonių kasų atsiskaitymai su savivaldybėms pavaldžiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, privačių gydymo įstaigų įsitraukimo į paslaugų COVID-19 sergantiesiems teikimą svarba, iššūkiai, su kuriais susiduria savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, finansavimo trūkumas.

Kitų metų biudžete Vyriausybė numatė savivaldybėms papildomus 79 mln. eurų jų savarankiškosioms funkcijoms atlikti ir papildomoms išlaidoms kompensuoti.

Premjerės ir LSA susitikimus susitarta rengti kas dvi savaites, o esant būtinybei – ir dažniau.

Susitikime su LSA nariais taip pat dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Parašykite komentarą

Top