Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Ketveri metai nėra tiek daug”

„Ketveri metai nėra tiek daug”

www.siandien.info

Baigiantis šios Vyriausybės kadencijai, laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos žmones.

„ Esu dėkingas už šią ketverių metų kelionę kiekvienam iš Jūsų. Eiti Ministro Pirmininko pareigas ir dirbti Lietuvos žmonių labui buvo didžiulė atsakomybė ir garbė. Neslėpsiu, prieš ketverius metus atrodė, kad per kadenciją įmanoma nuversti kalnus. Tačiau realybė parodė, kad ketveri metai nėra tiek daug. Vis dėlto galiu nuoširdžiai pasakyti: visą šį laikotarpį dariau viską, kad valstybė žengtų pažangos keliu ir gyventume Lietuvoje geriau, saugiau ir ramiau.

Tiek Lietuvos, tiek tarptautinių analitikų ir organizacijų vertinimai rodo, kad iš tiesų – Lietuvos pasiekimai gerokai šoktelėjo. Mes visi kartu padarėme didelę pažangą daugelyje sričių. Europos Sąjungoje esame pirmieji kovoje su skurdu, socialine atskirtimi ir pajamų nelygybe. Augančios gyventojų pajamos, gerėjančios verslo sąlygos, rekordinis užsienio investicijų kiekis taip pat įvertinti – esame vienuolikti pasaulyje pagal šalies konkurencingumą. Negana to, Lietuvos ekonomikai šiemet prognozuojamas mažiausias smukimas Europoje.

Tačiau manau, kad svarbiausia yra tai, jog per šiuos ketverius metus valstybė atsisuko veidu į Lietuvos žmones: buvo ne tik ištiesta pagalbos ranka labiausiai vargstantiems, suteikta reali parama šeimoms, pasirūpinta vaikų gerove, bet ir stipriai pagerintos darbo sąlygos viešojo sektoriaus darbuotojams – medikams, pedagogams, dėstytojams ir mokslininkams.

Beveik prieš metus sulaukėme dešimtmečius nematytos statistikos – grįžtančiųjų į Lietuvą yra daugiau nei ją paliekančiųjų. Mano požiūriu, tai milžiniškas pasiekimas. Dar vienas darbas, kuris, tikiu, svarbus ir naudingas mūsų šaliai, – pagaliau baigtas nesusikalbėjimas su mūsų strategine partnere ir kaimyne Lenkija.

Mielieji, prisipažinsiu, šie ketveri metai buvo nelengvi ir man asmeniškai, tad noriu nuoširdžiai padėkoti kiekvienam gero linkėjusiam ir palaikiusiam.


Kova su liga yra nepaprastai alinantis, tačiau kartu ir sutelkiantis procesas. Nepaprastą susitelkimą Vyriausybė, medikai ir visuomenė pademonstravo kovoje su COVID-19 pandemija. Lygiai prieš 10 mėnesių mums teko stoti į kovą su nematomu priešu, kuri ir šiandien dar nėra pasibaigusi.

Esu nepaprastai dėkingas savo komandai ir visiems, kurie negailėjo jėgų ir sveikatos, neskaičiavo valandų ir darė viską, kad mūsų žmonės būtų kiek įmanoma apsaugoti, kad išvengtume mūsų piliečių mirčių. Dėkoju kiekvienam – nuo medikų iki maisto parduotuvių ir vaistinių darbuotojų.
Susitelkę ir nuoširdžiai dirbdami išgyvenome pirmąjį etapą. Įveiksime ir šiandieninę situaciją. Esu tuo įsitikinęs. Svarbu, kad politiniai ir kiti visuomenės lyderiai nustotų konkuruoti ir susitelktų vieningam ir kryptingam darbui su visuomene.

Gerbiamieji, naudodamasis proga noriu dar kartą kreiptis į kiekvieną iš Jūsų. Suprantu Jūsų nuovargį, suprantu norą grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, tačiau tiesa yra ta, kad tai, kaip greitai įveiksime antrąją bangą, labai stipriai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

Dar kartą raginu visus riboti kontaktus, vengti lankymosi viešose vietose, saugoti savo artimuosius bei draugus ir nenumoti ranka į ekspertų rekomendacijas bei prašymus.

Na ir tikėdamas, kad naujoji Vyriausybė į situaciją įsigilins per maksimaliai trumpą laiką, linkiu, kad naujoji Ministrė Pirmininkė toliau naudotųsi sukurtomis pandemijos valdymo priemonėmis, duomenų bazėmis, ekspertinių grupių žiniomis.

Galiu užtikrinti, kad darbą baigiančios Vyriausybės komanda visada bus pasirengusi suteikti visą reikiamą pagalbą ir perduoti savo sukauptą patirtį. Paskutiniu metu buvau ne kartą paklaustas – kokią Lietuvą paliekame 18-ajai Vyriausybei?

Tikiu, kad tokią, kurioje, nepaisant pasaulinės pandemijos krizės, žmonės gyvena geriau, oriau ir saugiau, o šeimos ir kiekvienas žmogus jaučiasi reikalingas, matomas ir girdimas. Pripažįstu – ne viskas pasisekė, ne viską suspėjome, padarėme ir klaidų. Tačiau kas nedirba, tas ir klaidų nedaro. Galiu ramia sąžine pasakyti – dirbome nuoširdžiai ir stengėmės, kad pajustumėte pagerėjimą.

Perduodame įgaliojimus 18-ajai konservatorių ir liberalų Vyriausybei su didele atsakomybe, natūraliu nerimu ir aiškiu lūkesčiu bei prašymais: Nesugriauti to, ką pavyko iš tiesų sunkiai pastatyti. Nepaversti šalies interesų grupių kovos lauku. Neatimti iš žmonių jų teisėtai užtarnautos gerovės. Nenumoti ranka į visas įdėtas pastangas pakelti Lietuvą į aukštesnį lygį kovoje su skurdu ir atskirtimi, nepotizmu ir korupcija.

Mielieji, artėjančios Kalėdos yra vilties ir tikėjimo metas. Tad ir aš noriu tikėti, kad naujame mūsų šalies gyvavimo etape netrūks žmogiškumo, aukštos politinės kultūros ir gerų darbų Lietuvos žmonėms.

Ačiū kolegoms Seime, Vyriausybėje, Prezidentui ir opozicijai, savo komandai ir, svarbiausia, Lietuvos žmonėms. Mes visi – tik keleiviai Lietuvos gyvenime. Tegu jis gerėja. Gražaus ir prasmingo Advento laiko ir jaukių artėjančių šventų Kalėdų!“, – sakoma premjero kreipimesi.

Parašykite komentarą

Top