Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Prezidentas pasveikino Punske susirinkusį Pasaulio lietuvių jaunimą

Prezidentas pasveikino Punske susirinkusį Pasaulio lietuvių jaunimą

lrp.lt nuotr

www.siandien.info

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Lenkijos mieste Punske vykstančio XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongreso kultūrinės dalies „Ateitį kuria tradicija“ atidaryme, kuriame akcentavo lietuvių tapatybės užsienyje išsaugojimą.

Šalies vadovas sveikinimo kalboje pabrėžė, kad Lietuvai šiandienos globaliame pasaulyje būtina išsaugoti, stiprinti ir iš kartos į kartą perduoti tautinį bei kultūrinį identitetą, lietuvių kalbą ir tradicijas. Prezidentas taip pat pasisakė už Lietuvos pilietybės išsaugojimą užsienyje gyvenantiems lietuviams.

„Šiandien aš džiaugiuosi matydamas jaunus žmones, kupinus optimizmo ir konstruktyvios energijos. Telkiatės ir telkiate tam, kad lietuviškoji tapatybė būtų istoriją, dabartį ir ateitį siejanti vertybė, lemianti kiekvieno iš mūsų pasirinkimus“, – sakė šalies vadovas. Jo teigimu, Lietuvos durys visada atviros lietuviams, pasiryžusiems įgyvendinti kilnias ir drąsias idėjas.

Prezidentas pažymėjo, kad labai svarbu yra jausti savo šaknis, nebijoti pasakyti, kad esame lietuviai ir tuo didžiuojamės – atsiverdami plačiam pasauliui, jį galime praturtinti unikalia savo tapatybe.

Šalies vadovas taip pat dėkojo lietuvių jaunimui už nepaprastai svarbią paramą ir palaikymą Ukrainai.

„Svarbu solidarizuotis ir priešintis agresijai. Tautinė tapatybė itin svarbi darant asmeninius vertybinius pasirinkimus šių dienų geopolitinių iššūkių kontekste“, – sakė Prezidentas.

Parašykite komentarą

Top