Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Vytautas Tomkus buvo vienas iš didžiųjų mūsų teatro ir kino aktorių

Vytautas Tomkus buvo vienas iš didžiųjų mūsų teatro ir kino aktorių

www.siandien.info

Sekmadienį mirė teatro ir kino aktorius Vytautas Romualdas Tomkus. Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė aktoriaus dukra Dovilė Tomkutė. Liepos 29-ąją jam būtų suėję 82-eji.
„Su skausmu ir liūdesiu pranešu, kad 2022 m. liepos 24 d., sekmadienį, 19 val. Vilniuje po ilgos ir sunkios ligos savo žemišką kelionę baigė mano brangus Tėtis, VYTAUTAS ROMUALDAS TOMKUS, g. 1940-07-29.
teatro ir kino aktorius, LR nusipelnęs artistas, Vytauto didžiojo ordino kavalierius, gimtojo miesto Radviliškio garbės pilietis Nr. 1. Apie laidotuvių vietą ir laiką pranešime vėliau“.

Aktorius Vytautas Tomkus filme „Tadas Blinda“.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Kultūros ministras Simonas Kairys, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pareiškė užuojautą dėl teatro ir kino aktoriaus Vytauto Tomkaus mirties.

” V. Tomkus buvo vienas iš didžiųjų mūsų teatro ir kino aktorių, kuris kiekvieną savo vaidmenį pakylėdavo į profesionalumo aukštumas ir kartu savo išskirtiniu nuoširdumu priartindavo jį prie žiūrovų.

Teatras ir kinas yra galingas visų pirma neeilinėmis asmenybėmis. V. Tomkaus kūrybos ir gyvenimo kelias tą tik dar kartą patvirtina. Mūsų atmintyje ir šalies kultūros istorijoje išliks ne vieną kartą žavėjęs Aktoriaus talentas, jo meninės narsos ir kilnumo pavyzdys“, – teigia Prezidentas.

Šalies vadovas reiškia nuoširdžią užuojautą V. Tomkaus šeimai, artimiesiems, visiems jo talento gerbėjams, Lietuvos teatro ir kino bendruomenei.

„Lietuva neteko legendos, kuri teatrui ir kinui atidavė penkis savo gyvenimo dešimtmečius. Įspūdinga Vytauto Tomkaus biografija – beveik šimtas vaidmenų kine ir tiek pat teatre – liudija apie išskirtinį atsidavimą aktoriaus profesijai, riterišką tarnystę jai. Vytautas Tomkus savo vertybėms ir principams liko ištikimas ne tik teatre ar kine, bet ir gyvenime. Nuoširdžiai užjaučiu aktoriaus artimuosius bei visą Lietuvos kultūros bendruomenę“, – sako kultūros ministras Simonas Kairys.

„Netekome talentingo, išraiškingo aktoriaus, kurio įsimintini vaidmenys įeis į Lietuvos kino ir teatro istoriją, ilgam liks žiūrovų atmintyje. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, kolegoms ir talento gerbėjams“, – sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vytautas Tomkus (tikr. vardas Vytautas Romualdas) gimė 1940 liepos 29d. Radviliškyje. 1961 baigė Lietuvos konservatoriją.

1940 metais Radviliškyje gimęs V. Tomkus 1961 metais baigė Lietuvos konservatoriją, 1961–1962 metais vaidino Šiaulių dramos, 1962–1970 – Kauno dramos teatre. 1971–1992 ir 1999–2014 metais V. Tomkus dirbo Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, 1992 metais buvo teatro „Vaidilos ainiai“ bendraįkūrėjas.

Nuo 1962 metų jis vaidino kine, didelio populiarumo susilaukė sukūręs Tado Blindos vaidmenį televizijos filme „Tadas Blinda“ (1973 metų). V. Tomkus už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei yra apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi

Parašykite komentarą

Top