Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Prezidentas susitiko su Portugalijos gynybos ministru

Prezidentas susitiko su Portugalijos gynybos ministru

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Portugalijos gynybos ministru João Gomesu Cravinho. Susitikime aptarta saugumo padėtis regione ir Europoje, galimybės stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje bei artėjantis Aljanso viršūnių susitikimas Londone.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Portugalija yra artima Lietuvos saugumo partnerė. Vertiname intensyvėjantį dvišalį karinį bendradarbiavimą bei Portugalijos solidarumą ir nuoseklų indėlį prisidedant prie NATO rytinių sienų ir viso Baltijos regiono gynybos užtikrinimo.

Šiuo metu Portugalija yra dislokavusi savo rotacines pajėgas Lietuvoje, dalyvauja NATO pajėgų integravimo vienete. Įgyvendindama Aljanso saugumo užtikrinimo priemones, Portugalija jau keturis kartus vykdė oro policijos misiją Baltijos šalyse

. Portugalijos kariai aktyviai dalyvauja Lietuvoje vykstančiose tarptautinėse karinėse pratybose.

Prezidento teigimu, NATO šalių vienybė dabartinėje saugumo aplinkoje yra būtina. Lietuva taip pat gerai supranta pietinių Aljanso šalių problemas – terorizmą, ekstremizmą, nelegalią migraciją ir siekia prisidėti prie kolektyvinio jų sprendimo.

Mūsų šalis dalyvauja tarptautinėse operacijose ir misijose Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Viduržemio jūroje.

Aptariant būsimą NATO viršūnių susitikimą, kuris vyks gruodžio 3–4 d. Londone, valstybės vadovas išreiškė viltį, kad bus tęsiamas ankstesnių NATO sprendimų įgyvendinimas, kad Aljansas būtų pasirengęs spręsti kylančius saugumo iššūkius.

siandien.info, Prezidento komunikacijos grupė

Parašykite komentarą

Top