Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Prezidentas Varšuvoje paminės Antrojo pasaulinio karo pradžios metines

Prezidentas Varšuvoje paminės Antrojo pasaulinio karo pradžios metines


Gitanas Nausėda sekmadienį, rugsėjo 1 d., Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ąsias metines paminės Lenkijos sostinėje Varšuvoje organizuojamuose iškilminguose renginiuose. Juose žada apsilankyti daugiau nei 20 pasaulio šalių vadovų, tarp kurių Vokietijos, Austrijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Slovakijos, Latvijos, Islandijos, Vengrijos, Ukrainos, Sakartvelo Prezidentai.

Šalies vadovas dalyvaus minėjimo renginyje Varšuvos J. Pilsudskio aikštėje, kur vyks valstybių vadovų pasirašymo svečių knygoje, simbolinio skambinimo atminimo varpu karo aukoms atminti ir bendro vainiko padėjimo ceremonijos.

Vizito metu šalies vadovas planuoja susitikti su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir Liuksemburgo Ministru Pirmininku Xavieru Bettelu.

Dvišaliame susitikime su Ukrainos vadovu žadama aptarti situaciją po rinkimų Ukrainoje ir Ukrainos europinės integracijos reformų darbotvarkę. Susitikime su Liuksemburgo premjeru Prezidentas kalbėsis aktualiais ES darbotvarkės, ekonomikos ir energetinio saugumo klausimais, įskaitant bendradarbiavimą finansinių paslaugų ir atsinaujinančios energetikos srityse.

Atminimo renginių programoje numatyta oficiali vakarienė Lenkijos Prezidento kvietimu Lenkijos Karaliaus rūmuose ir koncertas Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-mečiui paminėti Varšuvos didžiajame teatre.
Prezidentas Gitanas Nausėda Lenkijoje lankysis jau antrą kartą. Pirmasis jo susitikimas su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda vyko liepos 16 dieną ir tai buvo pirmasis oficialus užsienio vizitas prasidėjus jo kadencijai.

siandien.info, lrp.lt

Parašykite komentarą

Top