Jūs esate
Pagrindinis > Kultūra > Prezidentas Valdas Adamkus mini garbią sukaktį – 97-ąjį gimtadienį

Prezidentas Valdas Adamkus mini garbią sukaktį – 97-ąjį gimtadienį

www.siandien.info

Penktadienį kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus mini garbią sukaktį – 97-ąjį gimtadienį. Tačiau, kaip naujienų portalui lrytas.lt prisipažino prezidentas, šventinės nuotaikos jo namuose šiemet nėra – V.Adamkaus širdyje vis dar gyvas skausmas dėl žmonos Almos netekties.

Redakcijos archyvo nuotrauka.

V.Adamkus teigė šio gimtadienio niekaip nepaminėsiantis – nors tai ir šventė, džiugios nuotaikos jo namuose tikrai nėra. Savo žmonos Almos Adamkienės jis neteko šių metų gegužės 21-ąją.

V. Adamkus gimė 1926 metų lapkričio 3 dieną Kaune. Karo metais dalyvavo rezistencinėje veikloje. 1944-ųjų liepos mėnesį su tėvais pasitraukė į Vokietiją. Čia besimokydamas Eichšteto lietuvių gimnazijoje sutiko ir savo būsimą žmoną Almą.

Vėliau studijavo Miuncheno universiteto Gamtos fakultete. 1949 m. atvyko į JAV ir septintajame dešimtmetyje aktyviai įsitraukė į politinę veiklą, buvo pakviestas dirbti į naujai kuriamą JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios instituciją – Aplinkos apsaugos agentūrą.

Būsimas Lietuvos vadovas aktyviai dalyvavo lietuvių išeivijos visuomeninėje ir politinėje veikloje. Lietuvos prezidentu V. Adamkus buvo išrinktas 1998 ir 2004 metais.

Parašykite komentarą

Top