Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą

Laikraštis ŠIANDIEN. VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą

www.siandien.info, laikraštis ŠIANDIEN

VDU Žemės ūkio akademija siūlo perspektyvų išsilavinimą

Pastarąjį dešimtmetį vienas iš sparčiausiai modernėjančių sektorių pasaulyje ir Lietuvoje – žemės ūkis bei jį aptarnaujantys verslai: prekyba technika, technologijomis, trąšomis bei augalų apsaugos priemonėmis, logistikos verslo įmonės, konsultacinės įmonės – verslo valdymo, apskaitos tvarkymo, finansų valdymo ir kt. 

Vytauto-Didžiojo-Universiteto-Žemės-Ūkio-Akademijos-studentų-miestelis. VDU žemės ūkio akademijos nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerės prof. dr. Astridos Miceikienės teigimu, žemės ūkis neatsitiktinai laikomas vienu iš perspektyviausių sektorių. Šiuo metu vienas iš devynių pasaulio gyventojų stokoja maisto, todėl jo poreikis ateityje augs tik dar labiau, vadinasi, ir žemės ūkio specialistų reikės vis daugiau. Be to, planetos ištekliai yra riboti, todėl nuolat turi būti kuriamos inovacijos, padedančios juos tausoti. Šių inovacijų plėtojimui taip pat reikės aukštos kvalifikacijos specialistų.

„Maža to, agrosektorius yra labiausiai skaitmenizuotas, palyginti su kitais sektoriais. Pavyzdžiui, prognozuojama, jog per ateinančius 10 metų robotai bus kiekvieno modernaus ūkio arba modernios žemės ūkio įmonės dalimi.

Dronų naudojimas agrosektoriuje jau dabar yra plačiai paplitęs. Inžinieriai, agronomai, netgi tokie specialistai kaip laukinės gamtos atkūrėjai (angl. rewilder) yra tie, kurie, turėdami skaitmenizacijos, informatikos, žemės ūkio technologijų žinių, kurs ateities žemės ūkį“, – prognozuoja VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. A. Miceikienė, pastebėdama, kad šiuolaikinio žmogaus studijos neturi apsiriboti viena sritimi arba specializacija.

VDU Žemės ūkio akademijoje studentai ugdomi vadovaujantis plačia veiklos sritimi, apimančia žemės, miškų ir vandens ūkį bei kaimo plėtrą. Visos šios sritys susijusios su bioekonomikos vystymusi. Būtent jam šiuo metu Europoje yra skiriama labai daug dėmesio.

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė. VDU Žemės ūkio akademijos nuotr.

„Bioekonomika – viskas, kas yra gaminama iš atsinaujinančių išteklių. Studentai Akademijoje rengiami taip, kad suprastų, kodėl svarbu būti darnoje su gamta, kad padėtų ateities kartoms palikti žalią ir sveiką pasaulį. Kadangi orientuojamės į ateities specialistus, mokslai apima ne tik specialiųjų ir socialinių gebėjimų vystymą, tačiau ir asmenybinį tobulėjimą, padedantį dirbti efektyviau.

Studijuojant vystomos asmeninės savybės – komunikabilumas, gebėjimas dirbti komandoje, kritinis mąstymas, pokyčių ir konfliktų valdymas, kūrybiškumas“, – vardija prof. dr. A. Miceikienė, papildydama, jog VDU Žemės ūkio akademijoje taip pat suteikiama galimybė mokytis per 30 užsienio kalbų

VDU Žemės ūkio akademijoje – platus perspektyvių bakalauro studijų pasirinkimas

VDU Žemės ūkio akademijoje būsimiems studentams siūloma 12 bakalauro studijų programų: „Agronomija“, „Biologinių sistemų valdymas“ (priėmimas nuo 2023 m.), „Kraštovaizdžio dizainas“, „Maisto kokybė ir sauga“, „Miškininkystė“, „Taikomoji ekologija“, „Apskaita ir finansai“, „Bioekonomikos verslo vadyba“, „Logistika ir prekyba“, „Sumanioji inžinerija“, „Vandens ir žemės inžinerija“, „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“.

„Bioekonomikos verslo vadyba“ – nauja studijų programa, kurią rinktis bus galima jau šių metų bakalauro studijų priėmimo laikotarpiu. Bioekonomika skinasi kelią pasaulyje bei Europoje. Tai ekonomikos sektorius, paremtas perėjimu nuo iškastinių prie atsinaujinančių biologinių išteklių naudojimo ir gamybos be atliekų.

Šio sektoriaus atsiradimą paskatino klimato kaita, Europos žaliojo kurso tikslai ir sunkiai prognozuojami geopolitiniai pokyčiai, tačiau sėkmingai sektoriaus raidai būtini aukštos kvalifikacijos specialistai, kurie Europos Sąjungos šalių universitetuose pradėti rengti visiškai neseniai, o Lietuva tarp šių šalių yra viena pirmųjų – jau šį rugsėjį startuos „Bioekonomikos verslo vadybos“ bakalauro studijų programa, kurios iniciatorė – didžiausią mokslinį potencialą šioje tyrimų srityje turinti VDU Žemės ūkio akademija ir jos socialiniai partneriai.

Baigę šią studijų programą, absolventai gali dirbti projektų vadybininkais, administratoriais, pardavimo, rinkodaros ir plėtros vadybininkais, verslo ir rinkos tyrimo analitikais, vadybos konsultantais, viešųjų ryšių specialistais bioekonomikos sektoriuje veikiančiose verslo ir viešosiose organizacijose. Jie taip pat gali įsidarbinti skyrių ir grupių vadovais, administratoriais, programų koordinatoriais, patarėjais, konsultantais, vertintojais, ekspertais, viešųjų ryšių specialistais valdžios institucijose.

Didžiausias tokių specialistų poreikis tikėtinas Aplinkos, Žemės ūkio, Ekonomikos ir inovacijų ministerijose. Studijų programos absolventai taip pat gali kurti ir vystyti savo verslą bioekonomikos sektoriuje, tęsti studijas magistrantūroje, įgydami verslo vadybos ar socialinių mokslų magistro kvalifikacinį laipsnį.

VDU Žemės ūkio akademijos bakalauro studijų programų studentų laukia vizitai ir praktinės stažuotės pažangiausiose agroverslo įmonėse, profesinis augimas ir mokymasis iš stipriausių šalies agrosektoriaus lyderių, unikalus studijų miestelis, moderni studijų ir mokslo aplinka, „Erasmus+“ mainų galimybės renkantis iš daugiau kaip 170 universitetų bei visos kitos studentiškos galimybės ir vertės, kurias siūlo VDU.

VVDU Žemės ūkio akademijoje studentai ugdomi vadovaujantis plačia veiklos sritimi, apimančia žemės, miškų ir vandens ūkį bei kaimo plėtrą. VDU Žemės ūkio akademijos nuotr.

Paskatinimas rinktis VDU Žemės ūkio akademijos studijas gali būti ir skatinamosios viešojo ir privataus sektoriaus stipendijos, kurių suma gali būti ir triženklė. Šiemet LR Žemės ūkio ministerija bei LR Aplinkos ministerija planuoja skirti stipendijas su žemės ir miškų ūkio sektoriumi susijusių studijų programų studentams.

Taip pat bakalauro studijų studentai gali pasinaudoti išskirtine gretutinių studijų galimybe, nes VDU gretutinės studijos suteikia laisvę studentui projektuoti savo studijų kelią taip, kaip jis pats nori. Studijuojamas savo pasirinktą pagrindinę studijų programą, studentas gali pasirinkti studijuoti ir bet kurią kitą gretutinę studijų programą. Baigusiems išduodamas gretutinių studijų sertifikatas. Toks dviejų studijų sričių derinys atveria studentams dar didesnes karjeros perspektyvas, todėl modernios įmonės laukia Žemės ūkio akademijos absolventų.  

Magistrantūros studijose – aktualias problemas sprendžiantys mokslai ir tyrimai

VDU Žemės ūkio akademija norintiems studijuoti magistrantūroje siūlo 18 studijų programų:
„Agronomija“, „Augalinių maisto žaliavų kokybė ir sauga“, „Laukinių gyvūnų ištekliai ir jų valdymas“, „Apskaita ir finansai“, „Kaimo plėtros administravimas“, „Verslo logistika“ (lietuvių arba anglų k.), „Žemės ūkio verslo vadyba“, „Žemės ūkio ekonomika“, „Žemės ūkio ir maisto verslų vadyba“ (jungtinė programa anglų k., vykdoma VDU ŽŪA, Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universitete, Estijos gyvybės mokslų universitete), „Agroekosistemos“, „Ekologija ir klimato kaita“, „Miškininkystė“, „Hidrotechninės statybos inžinerija“, „Transporto mašinų inžinerija“, „Tvarioji energetika“, „Žemės ūkio inžinerija ir vadyba“, „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“, „Žemėtvarka“.

VDU Žemės ūkio akademijos magistrantų laukia patogus studijų grafikas, leidžiantis derinti darbą, studijas, gyvenimą kitame mieste ar net kitoje šalyje, vizitai ir praktinės stažuotės pažangiausiose agroverslo įmonėse, profesinis augimas ir mokymasis iš stipriausių šalies agrosektoriaus lyderių, aktualias visuomenės bioekonomikos, tvarumo problemas sprendžiantys mokslai ir tyrimai, dėstytojai – mokslininkai, kuriantys pasaulinio lygio inovacijas, sprendžiantys visuomenei bei šalies ekonomikai svarbias gamtos ir technologijų problemas, taip pat unikalus studijų miestelis, moderni studijų ir mokslo aplinka, „Erasmus+“ mainų galimybės renkantis iš daugiau kaip 170 universitetų, perspektyvus išsilavinimas – modernios įmonės laukia VDU Žemės ūkio akademijos absolventų.

Tai liudija ir glaudus VDU ŽŪA bendradarbiavimas su verslu vykdant studijų viešinimo, siekiant kvalifikuotų agrosektoriaus specialistų ugdymo, projektus, tokius kaip Rokiškio verslo klubo iniciatyva įkurta „Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė“, kurios pavyzdžiu sekdami ateities profesionalų ugdymo idėjas jau inicijuoja ir kiti regionai.

Nuotolinės studijos ir kursai – galimybė studijuoti ir kelti kvalifikaciją iš bet kurio pasaulio krašto

VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakultetas siūlo nuotolines studijas tiems, kurie nori būti nepriklausomi nuo vietos ir tiems, kurie siekia studijas derinti su užimtumu ar pomėgiais. Siūlomos 3 bakalauro studijų nuotolinės programos: „Kaimo plėtros administravimas“, „Logistika ir prekyba“, „Apskaita ir finansai“. Norintiems studijuoti antroje pakopoje ir įgyti magistro laipsnį siūlomos 5 nuotolinių studijų programos: „Apskaita ir finansai“, „Žemės ūkio ekonomika“, „Kaimo plėtros administravimas“, „Verslo logistika“, „Žemės ūkio verslo vadyba“. Kitos Bioekonomikos plėtros fakulteto programos vykdomos mišriu nuotoliniu būdu.

VDU Žemės ūkio akademija siūlo ir nuotolinius kvalifikacinius kursus. Populiariausi – muitinės tarpininkų mokymai. Programoje numatytas platus spektras atstovui muitinėje reikalingų žinių ir kompetencijų. Tai – muitinės veiklos supratimas, atsakomybė, veiksniai, kuriais remiantis taikomas importo / eksporto muitas bei kitos priemonės, skola muitinei, į Sąjungos muitų teritoriją įvežtos prekės, muitinės procedūros, specialiosios procedūros, muitinės deklaracijų ir kitų dokumentų pildymas, draudimų ir apribojimų taikymas. Programa yra suderinta su Muitinės departamentu.

Kursų dalyviams suteikiama 3-jų mėnesių trukmės prieiga prie mokomosios medžiagos (vaizdo paskaitos ir dalomoji medžiaga), „Avilda“ deklaracijų pildymo programos bei periodiškai gyvai teikiamos profesionalios konsultacijos.

Mokymosi trukmė – nuo 90 akademinių valandų, pasirinkus individualų tempą ir laiką. Išklausius kursą ir išlaikius egzaminą, suteikiamas muitinės tarpininko pažymėjimas. Sėkmingai atlikus testus, įteikiamas sertifikatas, kurį turint galima vykti į Muitinės mokymo centrą laikyti kvalifikacinio egzamino. Kursų organizatoriai neabejoja, kad verslo globalizacija reikalaus vis platesnių ir įvairiapusių darbuotojų kompetencijų. Todėl atstovo muitinėje profesija bus vis labiau reikalinga įvairiose verslo organizacijose – ir eksportuojančiose, ir importuojančiose.

Ją, kaip suteikiančią papildomų galimybių, rekomenduojama rinktis tiek šiuo metu ekonomikos, verslo, vadybos, logistikos studijų kryptyse studijuojančiam jaunimui, netgi tiksliųjų mokslų programų studentams, tiek jau įgijusiems profesiją ir turintiems darbinės patirties asmenims, tačiau norintiems keisti darbo profilį bei norintiems išbandyti naujas galimybes.

Kursai papildytų žinių bagažą ir galėtų būti naudingi dėstytojams, teisininkams, su muitinės veikla susijusių įmonių vadovams, darbuotojams ir netgi savo asmeninėms reikmėms atsisiųstas prekes savarankiškai deklaruoti pageidaujantiems asmenims.

Papildomosios studijos – galimybė persikvalifikuoti ir / ar sėkmingai žengti magistrantūros studijų link

Papildomosios studijos skirtos ketinantiems stoti į magistrantūrą asmenims, kai studijuojami tie pirmosios pakopos (bakalauro) studijų dalykai, kurie yra būtini, kad studentas įgytų pakankamų žinių ir gebėjimų, reikalingų sėkmingoms magistrantūros studijoms.

Papildomosios studijos skirtos kolegijų studentams ir absolventams, universitetų absolventams, kai baigtų universitetinių bakalauro studijų ir pasirinktų magistrantūros studijų krypčių grupės nesutampa. Papildomosios studijos suteikia galimybę siekti išsilavinimo jau studijuotoje ar studijuojamoje srityje arba persikvalifikuoti, keisti veiklos sritį ir siekti karjeros kitoje dominančioje sferoje. Baigusiems papildomąsias studijas išduodamas studijų baigimo pažymėjimas ir įgyjama teisė pretenduoti į valstybės finansuojamas magistrantūros studijų vietas.

VDU Žemės ūkio akademija iš viso siūlo 17 papildomųjų studijų programų, suteikiančių galimybę tęsti mokslus atitinkamoje magistrantūros studijų programoje: „Agroekosistemos, „Agronomija“, „Augalinių maisto žaliavų kokybė ir sauga“, „Apskaita ir finansai“, „Kaimo plėtros administravimas“, „Verslo logistika“, „Žemės ūkio ekonomika“, „Žemės ūkio verslo vadyba“, „Žemės ūkio ir maisto verslų vadyba“, „Hidrotechninės statybos inžinerija“, „Transporto mašinų inžinerija“, „Tvarioji energetika“, „Žemės ūkio inžinerija ir vadyba“, „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“, „Žemėtvarka“, „Ekologija ir klimato kaita“, „Miškininkystė“, „Laukinių gyvūnų ištekliai ir jų valdymas“.

Dalykų studijos – pažangi ir lanksti mokymosi galimybė kiekvienam

Žemės ūkio sektoriui specialistus rengianti VDU Žemės ūkio akademija taip pat nuolat ieško naujų, lanksčių, su tiesioginiu darbu suderinamų mokymo ir mokymosi formų, geriausiai atitinkančių darbo rinkos ir konkretaus žmogaus lūkesčius. Viena tokių naujovių – dalykų studijos.

„Dalykų studijų forma ypač patogi asmenims, nenorintiems palikti savo darbo vietos bei jaučiantiems, kokių žinių jiems stinga. Universitetas sudaro puikias sąlygas mišriu – nuotoliniu būdu bendrauti su dėstytojais, dalytis informacija su kitais studentais, pateikti atliktus darbus atsiskaitymams bei naudotis prieiga prie mokomosios medžiagos“, – nepraleisti progos praplėsti turimų žinių lauką ragina VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. A. Miceikienė.

Šį pavasario semestrą interesantai galėjo rinktis iš 12-os šiuolaikiškų studijų dalykų: „Funkcionalusis maistas“, „Augalų mityba“, „Mikroekonomika“, „Makroekonomika“, „Verslo teisė“, „Finansų pagrindai“, „Verslo planavimas ir prognozavimas“, „Pasaulio ir regionų ekonomika“, „Akvakultūra“, „Miško atkūrimas ir įveisimas“, „Medynų formavimas ir kirtimai“, „Vandens biologija ir ekologija“.

VDU Žemės ūkio akademija iš viso siūlo 17 papildomųjų studijų programų, suteikiančių galimybę tęsti mokslus atitinkamoje magistrantūros studijų programoje: „Agroekosistemos, „Agronomija“, „Augalinių maisto žaliavų kokybė ir sauga“, „Apskaita ir finansai“, „Kaimo plėtros administravimas“, „Verslo logistika“, „Žemės ūkio ekonomika“, „Žemės ūkio verslo vadyba“, „Žemės ūkio ir maisto verslų vadyba“, „Hidrotechninės statybos inžinerija“, „Transporto mašinų inžinerija“, „Tvarioji energetika“, „Žemės ūkio inžinerija ir vadyba“, „Žemės ūkio mechanikos inžinerija“, „Žemėtvarka“, „Ekologija ir klimato kaita“, „Miškininkystė“, „Laukinių gyvūnų ištekliai ir jų valdymas“.

VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. A. Miceikienė atkreipia dėmesį, kad dalykų studijas tikslinga rinktis ne tik jau dirbantiesiems asmenims, kurie turi tikslą kelti kvalifikaciją ir įgyti naujų žinių bei gebėjimų, bet ir moksleiviams, kurie nori susipažinti su universitetu ir „pasimatuoti“ būsimą profesiją dar besimokydami mokykloje, studentams, dėl tam tikrų priežasčių nutraukusiems studijas ir norintiems į jas vėl sugrįžti, taip pat ieškantiesiems darbo ar keičiantiems jį ir norintiems įgyti papildomų žinių bei gebėjimų.

Sėkmingai baigus dalykų studijas įteikiama akademinė pažyma, kuri pripažįstama visose Europos Sąjungos ir kitų šalių aukštosiose mokyklose, ir joje nurodyti išklausyti dalykai ir rezultatai yra įskaitomi.

„Akivaizdu, jog norint sėkmingai plėtoti agroverslą, vis didesnę svarbą įgyja kompleksinės žinios. Todėl siekiant efektyviai spręsti problemas, dažnai kylančias disciplinų sandūroje, darbuotojo tobulinimas turi vykti kompleksiškai, sujungiant tarpdisciplinines žinias ir išteklius tokiose aktualiose srityse kaip bioekonomika, biotechnologijos, dirbtinis intelektas, agroinovacijos, technologijų teisė, klimato kaita, darnus vystymasis ir daugelyje kitų“, –  įsitikinusi VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. A. Miceikienė.

Neįkainojama patirtis – tarptautinėse studijose ir stažuotėse pagal „Erasmus+“ programą

Dauguma tarptautinių mainų vyksta pagal „Erasmus+“ programą. VDU Žemės ūkio akademijos studentai, naudodamiesi „Erasmus+“ programos galimybėmis, vyksta į įvairios trukmės studijas, praktikas, o dėstytojai kelia kvalifikaciją dėstymo ir mokymosi vizituose užsienio universitetuose. Pastaraisiais metais pagal „Erasmus+“ programą daugiausia studentų studijoms rinkosi Čekijos gyvybės mokslų universitetą, Graikijos Viduržemio jūros universitetą ir Estijos gyvybės mokslų universitetą.

Dėstymo vizituose daugiausia bendradarbiauta su Palermo, Latvijos žemės ūkio, Ekstremaduros ir kitais universitetais. Mokymosi vizitams dėstytojai ir mokslo darbuotojai rinkosi Katovicų Silezijos universitetą Lenkijoje, Ekstremaduros universitetą Ispanijoje ir kitas verslo ir aukštojo mokslo institucijas. Partnerystė su užsienio universitetais studijų srityje vystoma rengiant dvigubo diplomo programas.

VDU Žemės ūkio akademijos studentams – plačios karjeros galimybės

Intensyvus žemės ūkio modernizavimas bei struktūriniai pokyčiai reikalauja iš specialistų inovatyvaus požiūrio, kūrybinio mąstymo, mokslo žiniomis grindžiamo darbo, atsakingo sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo.

VDU Žemės ūkio akademijos kanclerės pavaduotoja prof. dr. Aušra Blinstrubienė. VDU Žemės ūkio akademijos nuotr.

Pasak VDU Žemės ūkio akademijos kanclerės pavaduotojos prof. dr. Aušros Blinstrubienės, šiuo metu neabejotinai reikalingi aukščiausios kvalifikacijos universitetinį išsilavinimą turintys specialistai. Atliepiant darbdavių lūkesčius, rengiami specialistai, turintys stiprias profesines, verslo analitikos, projektų valdymo, užsienio kalbų ir informacinių technologijų žinias, pasižymintys komunikabilumu ir kūrybiškumu, aiškiu minčių dėstymu, kritišku mąstymu, pokyčių bei konfliktų valdymu ir gebėjimu dirbti komandoje.

„Mūsų absolventai sėkmingai dirba vadovais, padalinių vadovais, vadybininkais, konsultantais žemės ūkio verslo ir jo infrastruktūros įmonėse bei gamybos įmonėse ir bendrovėse.

Dalis jų pasirenka būti mokslo darbuotojais ir tyrėjais mokslo ir studijų įstaigose bei integruotų mokslų, studijų ir verslo centruose, dėstytojais kolegijose ir profesinėse mokyklose, vyriausiaisiais bei vyresniaisiais specialistais valstybės valdymo institucijose, konsultantais konsultavimo tarnybose, tęsia studijas ar vysto savąjį verslą“, – teigia kanclerės pavaduotoja prof. dr. A. Blinstrubienė.

Motyvuotam regionų jaunimui – „ŽŪA alumni“ remiamos parengiamosios studijos

VDU Žemės ūkio akademijos tapatybę šiandien būtų sunku įsivaizduoti be akademijos veikloje aktyviai dalyvaujančio absolventų klubo „ŽŪA alumni“ veiklos. „Šalies agroverslo lyderiais, politikais, asocijuotų organizacijų vadovais ir savo sričių ekspertais tapę VDU Žemės ūkio akademijos absolventai nuolat teikia siūlymus tobulinant studijų programas, taip pat organizuoja studentams praktikas, steigia stipendijas, gerina akademijos infrastruktūrą.

Specialistų poreikis agroverslui ir jį aptarnaujančioms šakoms nemažėja, tačiau pastaruoju metu šių specialistų parengiama per mažai, todėl 2021 m. pavasarį absolventų klubas „ŽŪA alumni“ įsteigė labdaros ir paramos fondą „Pagalba regionų jaunimo studijoms“, skirtą sudaryti finansines galimybes motyvuotam regionų jaunimui studijuoti žemės ūkiui svarbias pirmosios pakopos studijų programas. Juk geriausia investicija – išsilavinusi ateities karta“, – teigia prof. dr. A. Blinstrubienė.

Vedina bendrystės su „ŽŪA alumni“ absolventų klubu, VDU Žemės ūkio akademija ir šiemet pradeda įgyvendinti išskirtinę, jau antrus metus vykdomą, pasirengimo studijoms programą. Ji skirta asmenims, kurie motyvuotai savo ateitį ir karjerą sieja su žemės ir miškų ūkiu ar agroverslu, tačiau dar nėra pasirengę stoti į universitetines studijas, jiems trūksta studijoms reikiamų įgūdžių ir žinių. Programos trukmė – 1 metai. Parama studijų kainai kompensuoti bus skiriama iš agroverslo paramos fondo „Pagalba regionų jaunimo studijoms“.

VDU Žemės ūkio akademijos rengiamose parodose lankosi ir Lietuvos prezidentas G. Nausėda. www. lrp. lt nuotr.

Geriausiais balais įstojusiems studijų kaina kompensuojama 100 proc., kitiems – 70 proc. Parengiamųjų studijų metu asmenims suteikiama galimybė pradėti studijuoti įvadinius pasirinktos VDU Žemės ūkio akademijos studijų programos dalykus, geriau susipažinti su Universitetu, žemės ir miškų ūkio sektoriumi, įgyti įgūdžių ir žinių, reikalingų studijoms.

Programos dalyviai, padedami kompetentingų dėstytojų, rengsis brandos egzaminams, reikalingiems įstoti į bakalauro laipsnį suteikiančias studijas VDU Žemės ūkio akademijoje. Pasirengimo studijoms programos metu išklausytus įvadinius studijų programos dalykus asmuo galės įsiskaityti jau įstojus į bakalauro laipsnį suteikiančias studijas ir pakartotinai tų dalykų studijuoti studijų Universitete metu nereikės.

Parengta pagal ŠIANDIEN.

Parašykite komentarą

Top