Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pritarė Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisoms

Pritarė Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisoms


Po svarstymo pritarta siūlymui sudaryti palankesnes sąlygas Lietuvoje vystyti startuolius

Seimas po svarstymo pritarė Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pataisoms , kuriomis siekiama suteikti palankesnes sąlygas Lietuvoje vystyti startuolius.

Už naujas nuostatas vieningai balsavo 81 Seimo narys. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Įstatyme siūloma įtvirtinti startuolio sąvoką. Pagal jį startuolis bus apibrėžiamas, kaip didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinti labai maža ar maža įmonė, Juridinių asmenų registre registruota ne ilgiau kaip 5 metus.

Pasak ekonomikos ir inovacijų ministro Virginijaus Sinkevičiaus, startuolio apibrėžimas įstatymu leis ir toliau stiprinti vieną iš prioritetinių šalies ekonomikos sričių – startuolių ekosistemą.

Ekonominės veiklos sąvokos patikslinimas sudarytų galimybę ne pelno siekiančioms organizacijoms gauti valstybės paramą.

Įstatyme taip pat būtų įtvirtinta, kad administracinės paslaugos smulkiajam ir vidutiniam verslui apimtų ne tik informavimo, konsultavimo smulkiojo ir vidutinio verslo pradžios, plėtros, tarptautiškumo ir kitais verslui aktualiais klausimais paslaugų teikimą, verslo aplinkos ir užsienio rinkų analizę, tyrimus, ekonomikos ir inovacijų ministro patvirtintų smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo priemonių vykdymą arba administravimą, bet ir startuolių skatinimo priemonių vykdymą arba administravimą.

Kaip skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 2018 metais ji paskirstė 11 mln. eurų ES investicijų startuoliams. Įtvirtinus šią sąvoką įstatymu, numatoma teikti daugiau startuolių verslo aplinkos gerinimo sprendimų.

Vienas iš jų – beveik 2 mln. eurų vertės ES investicijų priemonė „FinTech Lt“. Iki 2020 metų ji turėtų padėti įsisteigti 20 naujų finansinių technologijų srityje veikiančių startuolių.

Parašykite komentarą

Top