Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Sekmadienį sveikindami stačiatikius su Velykomis, Lietuvos vadovai ragino ukrainiečius neprarasti vilties

Sekmadienį sveikindami stačiatikius su Velykomis, Lietuvos vadovai ragino ukrainiečius neprarasti vilties

www.siandien.info; spaudos pranešimai

Rusija jau du mėnesius, diena iš dienos apšaudo ir naikina svarbiausius Ukrainos infrastruktūros objektus, raketomis atakuoja Ukrainos miestus ir kaimus, kur žūsta kariai ir civiliai gyventojai.
Sekmadienį sveikindami stačiatikius su Velykomis, Lietuvos vadovai ragino ukrainiečius neprarasti vilties.

„(…) kreipiuosi į mūsų bendrapiliečius, Lietuvos stačiatikių ir sentikių bendruomenes, taip pat žiauraus karo negandas patiriančius brolius ir seseris ukrainiečius, kurie šiandien mini prisikėlimo šventę. Linkiu, kad šv. Velykų džiaugsmas ryškiausia šviesa nušviestų visų Jūsų kasdienybę ir padėtų bent trumpam pamiršti visas nelaimes ir įtampas“, – teigė šalies vadovas.

Rytų Ukrainoje tebesitęsia smarkūs mūšiai, o Rusija, vykdydama antrąjį invazijos etapą, akivaizdžiai siekia okupuoti pietinius šalies regionus.

http://www.scanpix.com/

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad dalijasi skausmu visų, kurie dėl karo neteko savo vaikų.

„Nemaniau, kad galima palinkėti vaikams ilgo gyvenimo ir sveikatos. Dėl šio karo. Linkiu jiems visiems, mūsų žmonėms, kiek įmanoma labiau rūpintis savo vaikais. Ir kaip prezidentas, laimei ar deja, aš dalinuosi skausmu kiekvieno ar kiekvieno, kuris neteko savo vaikų“, – sakė V. Zelenskis.

Kaip pranešė „Ukrinform“, Gynybos ministerija paragino ukrainiečius per stačiatikių Velykas būti ypač budrius, atsižvelgiant į galimas priešo provokacijas, laikytis komendanto valandos taisyklių ir stebėti pamaldas internetu.

Šeštadienio vakare sakydamas kalbą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apmąstė šios datos reikšmę.

„Šiandien Rytų apeigų krikščionims buvo Didysis šeštadienis. Diena tarp Nukryžiavimo ir Prisikėlimo. Atrodo, kad Rusija tokią dieną yra įstrigusi. Dieną, kai mirtis triumfuoja, o Dievo tariamai nebėra. Tačiau bus Prisikėlimas. Gyvybė nugalės mirtį. Tiesa nugalės bet kokį melą. Ir blogis bus nubaustas“, – pridūrė V.Zelenskis.
Ukrainos žurnalistas Dmitrijus Gordonas, prasidėjus Rusijos karinei invazijai, kalbina garsius politikus, disidentus, visuomenės veikėjus, kultūros pasaulio atstovus, patyrusius karius ir karybos ekspertus.

http://www.scanpix.com/

Naujausias jo interviu – su atsargos pulkininku Olegu Ždanovu, daugiau nei dvidešimt metų tarnavusiu Ukrainos karinėse pajėgose. Jis yra dirbęs vyriausioje raketinių ir artilerijos pajėgų valdyboje, taip pat – Ukrainos kariuomenės Generalinio štabo vyriausioje operatyvinių veiksmų valdyboje.
„Ko siekė Vladimiras Putinas ir per kiek laiko jis planavo savo tikslus pasiekti?“

„Mano galva, vadinamoji karinė operacija buvo suplanuota 96 valandoms. Kitaip tariant – keturioms paroms. Pirma – desanto išlaipinimas Hostomelyje, oro uosto užgrobimas ir tuo pačiu pagrindinių pajėgumų sutelkimas.

Manyčiau, kad ten buvo divizija. Buvo planuota veržtis į Kijevo gatves, kur įsikūrę valdžios institucijos. Lygiai taip pat rusai veikė Kazachstane ir Čekoslovakijoje.

 Taip pat manau, kad V. Putinui buvo tas pats – ar Ukrainos valdžia, prezidentas Volodymyras Zelenskis bei jo aplinka bus sunaikinti, ar – užgrobti. Kodėl? Todėl, kad rusai jau turėjo pasirengę atsarginį Ukrainos vadovą Viktorą Janukovyčių“.


Parašykite komentarą

Top