Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Miško iškirtimas mažina ne tik Širvintų turistinį patrauklumą

Miško iškirtimas mažina ne tik Širvintų turistinį patrauklumą



www.siandien.info

Musninkų, Čiobiškio, Kernavės seniūnijų gyventojai, lankytojai ir svečiai, prieštarauja, kad būtų plynai iškirsti grybingi, rekreaciniui bei biologinės įvairovės atžvilgiu labai vertingi VĮ Valstybinių miškų urėdijos Čiobiškio girininkijos kv. 1002 sklypai 6a, 7a, 8, 11a, 12a ir 14 ir kviečia pasirašyti peticiją.https://www.peticijos.lt/visos/78403/pries-plynus-kirtimus-ciobiskio-girininkijos-kazliskio-misko-eb-svarbos-naturaliose-misko-buveinese/#results

PAGRINDINĖS PRIEŽASTYS:

1. Pačios grybingiausios aplinkinių seniūnijų gyventojų pamėgtos vietos. Žmonės į Kazliškio mišką grybauti atvažiuoja iš Širvintų, Ukmergės, Vilniaus ir Kauno miestų.


Anksčiau iškirtus didelę dalį Mantinionių, Astruvkos, Paširvinčio, Dailidžių bei Narvydiškio miškų grybingiausių plotų, dalis grybautojų persikėlė į Kazliškio miško 1001 ir 1002 kvartalus. Plynas kirtimas grybynus sunaikina visiškai, o šiems atsikurti reikia dešimtmečių.


2. Rekreacinė vertė. Žmonės, bent kartą važiavę keliu 4305 iš Musninkų į Čiobiškį atkreipia dėmesį koks vaizdingas šis kelias, vedantis per Kazliškio ir Čiobiškio pušynus. Kelios Kazliškių miške išlikusios natūralių (nesodintų) žolių turtingų eglynų (9050) ir plačialapių ir mišrūs miškų (9020) juostos sukuria tikro miško jausmą, o Lietuvoje daugėjant keliautojų (ypač dviratininkų) kelyje 4305 yra neapdairu prarasti patraukliausias ir vaizdingiausias maršruto vietas, ypač juostose, kurios ribojasi su vaizdingu keliu. Šio miško iškirtimas plynai mažina Širvintų turistinį patrauklumą.


3. Žala bioįvairovei ir EB svarbos natūralių miško buveinių sunaikinimas. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Čiobiškio girininkijos kv. 1002 sklypai 6a, 7a, 8, 11a, 12a ir 14, kuriuose planuojami plyni kirtimai priklauso natūralioms miškų buveinėms, kodas 9020 (Plačialapių ir mišrūs miškai) ir kodas 9050 (Žolių turtingi eglynai).

VĮ VMU tarp pagrindinių 5 vertybių deklaruojant meilę gamtai kiekviename žingsnyje, bei vykdant misiją “prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, biologinės įvairovės ir miško ekosistemų išsaugojimo bei klimato kaitos švelninimo” kirsti brandžius (170 metų amžiaus), daugiau nei metro diametro ąžuolus yra nemalonus nesusipratimas.

Profesionalių gamtininkų vertinimu šiuose sklypuose jau dabar yra didelė tikimybė rastis retoms vabalų (auksavabalis), grybų ir kerpių rūšims.

Prašome sustabdyti numatytus plynus kirtimus ir inicijuoti VĮ Valstybinių miškų urėdijos Čiobiškio girininkijos kv. 1002 sklypų 6, 7, 8, 11, 12 ir 14 miškų grupės pakeitimą iš IV miškų grupės (ūkiniai miškai) į IIa (ekosistemų apsaugos miško).

Parašykite komentarą

Top