Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Respublikos Prezidentas išreiškė palaikymą ir paramą S. Cichanouskajai dėl jos vyro įkalinimo

Respublikos Prezidentas išreiškė palaikymą ir paramą S. Cichanouskajai dėl jos vyro įkalinimo

www.siandien.info

Lietuva mini Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vadovavimo šaliai dviejų su pusę metų sukaktį. Trečiadienį jis susitiko su Baltarusijos demokratinės visuomenės lydere S. Cichanouskaja ir aptarė pilietinės visuomenės situaciją ir žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje.

Prezidentui nerimą kelia pilietinės visuomenės persekiojimas ir represijos, blogėjanti žmogaus teisių padėtis Baltarusijoje, taip pat – Baltarusijos ir Rusijos integracija įvairiose srityse.


Šalies vadovas išreiškė paramą Baltarusijos demokratinei visuomenei ir pabrėžė, kad Vakarų demokratijų parama baltarusių kovai už demokratiją, pagalba pilietinės visuomenės organizacijoms, nepriklausomai žiniasklaidai ir režimo represijų aukoms yra nepaprastai svarbi.

.

lrp.lt nuotr.

„Vilnius tapo vienu Baltarusijos pilietinės visuomenės centrų. Lietuviai žino laisvės ir demokratijos kainą. Patys ėjome šiuo keliu dar visai neseniai ir jaučiame pareigą remti Baltarusijos žmones, siekiančius kurti laisvą, demokratišką, pliuralistinę visuomenę“, – teigė Prezidentas.


Parašykite komentarą

Top