Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Mirė Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli

Mirė Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli

www.siandien.info

Antradienio naktį vienoje Italijos ligoninėje mirė EP pirmininkas  D. Sassoli. Jis  ligoninėje gulėjo  nuo gruodžio 26-osios.

„Šios hospitalizacijos būtinai reikėjo dėl rimtos komplikacijos, susijusios su imuninės sistemos disfunkcija“, – sakoma pareiškime. 65 metų D. Sassoli rugsėjį per EP plenarinę sesiją sunkiai susirgo plaučių uždegimu ir turėjo atsigulti į ligoninę. Jis sugrįžo į Italiją atsigauti, bet atkrito ir jau kuris laikas negali eiti savo pareigų.

„Davidas Sassoli užgeso sausio 11-ąją 1 val. 15 min. (vietos, 2 val. 15 min. Lietuvos laiku) Aviano CRO (onkologiniame centre) Italijoje, kur jis buvo hospitalizuotas“, – parašė atstovas Roberto Cuillo.

„Laidotuvių data ir vieta bus pranešta artimiausiomis valandomis“, – pridūrė jis.

65 metų italų politikas, buvęs televizijos žinių diktorius, sunkiai sirgo ir nuo gruodžio 26 dienos buvo gydomas ligoninėje dėl imuninės sistemos sutrikimo

Europos Parlamentas renkamas penkeriems metams, bet jo pirmininko kadencija trunka pusę šio laiko.

D. Sassoli jau buvo užsiminęs, kad nesieks būti perrinktas. Jis gimė 1956 metų gegužės 30 dieną Italijos šiauriniame Florencijos mieste. Per tris dešimtmečius trukusią žurnalisto karjerą jis iš pradžių dirbo laikraščiuose, paskui perėjo į televiziją ir tapo visoje šalyje žinomu pranešėju.

Į Europos Parlamentą D. Sassoli buvo išrinktas 2009 metais, o jo pirmininku tapo 2019-aisiais.Jis buvo centro kairiojo Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso, antros pagal dydį EP frakcijos, narys.

Kitaip negu daugelis ES pareigūnų, per viešus pasisakymus kalbančių angliškai arba prancūziškai, D. Sassoli pabrėžtinai kalbėjo itališkai.

EP nuotr.

2019 metais Eropos Parlamento (EP) pirmininku  dviejų su puse metų kadencijai buvo išrinktas italas David Maria Sassoli. Už jį antrajame rinkimų ture balsavo 345 EP nariai.

D.M. Sassoli yra  EP narys iš Italijos, priklausantis Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijai. Gegužę vykusiuose rinkimuose jis į EP buvo išrinktas trečiąjį kartą. D. Sassoli turėjo pirmininkauti Parlamentui iki 2022 m. sausio.

Florencijoje gimęs D. Sassoli yra ilgametis žurnalistas, dirbęs daugelyje Italijos leidinių bei televizijos kanalų. Į politiką jis pasuko 2009-aisiais, tapęs Italijos demokratų partijos nariu ir sėkmingai dalyvavęs EP rinkimuose. Praėjusioje kadencijoje politikas užėmė EP pirmininko pavaduotojo postą.

Iškart po balsavimo rezultatų paskelbimo D. Sassoli padėkojo europarlamentarams už išreikštą pasitikėjimą ir paminėjo artimiausių kelerių metų EP veiklos prioritetus. Jis kalbėjo:

„Pastaraisiais mėnesiais buvo pernelyg daug įsitikinusių, kad [Europos] projektas sunyks, skatinančių susiskaldymą ir konfliktus, kurie priminė mūsų liūdną istoriją. Vietoj to piliečiai parodė, kad jie vis dar tiki šia ypatinga kelione, vienintele, galinčia įveikti pasaulinius iššūkius.

Turime rasti jėgų atgaivinti mūsų integracijos procesą ir pakeisti mūsų Sąjungą taip, kad ji geriau patenkintų piliečių poreikius, atsakytų į jų susirūpinimą ir plintantį praradimo jausmą. Turime kasdien ginti bei skatinti mūsų pamatines laisvės, orumo ir solidarumo vertybes ES ir už jos ribų. […] Visiems aišku, kad Europoje nė viena vyriausybė negali žudyti, kad asmens vertė ir jo orumas yra mūsų politikos vertinimo kriterijus; kad pas mus niekas negali užčiaupti burnos oponentams, o mūsų vyriausybės ir joms atstovaujančios Europos institucijos yra demokratijos ir laisvų rinkimų vaisius; kad niekas negali būti pasmerktas dėl savo religinių, politinių, filosofinių įsitikinimų; kad merginos ir vaikinai gali keliauti, mokytis, mylėti be suvaržymų; kad nė vienas europietis negali būti pažemintas ir atstumtas dėl jo lytinės orientacijos; kad Europos erdvėje, įvairiais būdais, socialinė apsauga yra mūsų tapatybės dalis; kad ginti tuos, kuriems kyla pavojus, yra mūsų sutartyse ir tarptautinėse konvencijose nustatyta pareiga. […]

Esame europiečiai taip pat ir todėl, kad mylime savo šalis. Tačiau nacionalizmas, kuris tampa ideologija ir stabmeldyste, gamina virusus, kurie stimuliuoja pranašumo instinktus ir sukelia destruktyvius konfliktus. […] Mums reikia Europos partijų, kurios gebėtų tapti vis ryškesniais mūsų demokratijos kelrodžiais. Tačiau turime suteikti joms naujų priemonių, nes turimų nepakanka. Šis Parlamentas turi būti sustiprintas ir tapti visavertės Europos demokratijos veikėjas.“

Balsavimo rezultatai. EP pirmininko rinkimuose iš viso dalyvavo keturi kandidatai: D.M. Sassoli, taip pat Ska Keller (Žalieji, Vokietija), Sira Rego (Europos vieningieji kairieji, Ispanija) ir Jan Zahradil (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Čekija). Balsavimo rezultatai atrodė taip:

Pirmasis turasAntrasis turas
Atiduota balsų:735704
Tušti arba negaliojantys biuleteniai:7337
Galiojantys biuleteniai:662667
Absoliuti dauguma nuo atiduotų balsų:332334
Rezultatai:Neišrinktas nė vienas kandidatasD.M. Sassoli išrinktas EP pirmininku
Ska Keller (Žalieji, Vokietija)133119
Sira Rego (Europos vieningieji kairieji, Ispanija)4243
David-Maria Sassoli (Socialistai ir demokratai, Italija)325345
Jan Zahradil (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Čekija)162160

Pagal 15-ąjį EP Darbo tvarkos taisyklių straipsnį, kandidatus į pirmininko postą gali siūlyti politinės frakcijos arba 1/20 EP narių, t.y. 38 EP nariai. Rinkimai vyksta slaptu balsavimu. Kad būtų išrinktas, kandidatas turėjo surinkti absoliučią daugumą atiduotų galiojančių balsų (16-asis taisyklių straipsnis). Skaičiuojant daugumą tušti arba sugadinti biuleteniai nepriskaitomi.

Parašykite komentarą

Top