Jūs esate
Pagrindinis > Savaitė > Rio: šeštadienį startuos Lietuvos baidarininkas, penkiakovininkas, maratoną bėgs du lengvaatlečiai

Rio: šeštadienį startuos Lietuvos baidarininkas, penkiakovininkas, maratoną bėgs du lengvaatlečiai

rio10

Šeštadienį Rio de Žaneiro žaidynėse startuos Lietuvos baidarininkas, penkiakovininkas, maratoną bėgs du lengvaatlečiai.

Baidarių ir kanojų irklavimas

Net tris medalių komplektus Lietuvai padovanojusioje Rodrigo de Freito lagūnoje paskutinis iš lietuvių irklą į vandenį merks Ignas Navakauskas.

26 metų sportininkas vienviečių baidarių lenktynėse 200 m distancijose sieks kuo aukščiau pakilti B finale, kuriame varžomasi dėl 9-16 vietų. Iki pagrindinio finalo lietuviui pusfinalyje pritrūko vos 0,4 sek.
B finalo startas – 15 val. Lietuvos laiku.

Šiuolaikinė penkiakovė

Justinas Kinderis liko paskutinė Lietuvos penkiakovininkų rinktinės viltis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse po moterų varžybų, kuriose dužo Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės ir Ievos Serapinaitės viltys.
29 metų Justinas Kinderis po ketvirtadienį vykusių pagrindinių fechtavimo varžybų su trimis varžovais dalijasi 18-21 vietomis. Jie turi po 208 taškus.

Kitos rungtys vyrų laukia šeštadienį. Sportininkai dar plauks 200 metrų laisvuoju stiliumi, dalyvaus fechtavimo atkrintamosiose varžybose ir jojimo konkūrų rungtyje, o medalių savininkai paaiškės po kombinuotos rungties – šaudymo ir 3200 metrų bėgimo.

„Justinui fechtavime nepavyko pririnkti reikiamų taškų, plaukimo rungtyje jis taip pat nėra tarp favoritų, todėl jojimo rungtis bus labai svarbi. Duok Dieve teks geras žirgas ir jojimas pavyks. Norėčiau būti realistas – Justinas gali kovoti dėl 6-12 vietos. O jeigu nutiks taip, kaip moterų varžybose, kur nepasisekė lyderiams ir pagrindinėms žvaigždėms, jis gali kilti ir aukščiau.

Čia yra penkiakovė, prognozuoti rezultatą sunku, bet Justinas dėl dešimtuko galėtų pakovoti. Svarbiausia, kad pavyktų jojimas. Bėgime ir šaudyme jis gali būti greitas, Justinas yra kovotojas, todėl rytoj reikia sėkmės ir gero žirgo“, – varžybų išvakarėse kalbėjo J.Kinderį treniruojantis dvejų olimpinių žaidynių prizininkas Andrejus Zadneprovskis.

Šeštadenį penkiakovės plaukimo varžybos prasidės 18 val. Lietuvos laiku, papildomas fechtavimo etapas vyks nuo 20 val., jojimas – nuo 21.30 val., o kombinuota bėgimo ir šaudymo rungtis startuos, kai Lietuvoje bus lygiai vidurnaktis.

Lengvoji atletika

Jau antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės moterų šuolių į aukštį varžybų finale kovos Airinė Palšytė. Prieš ketverius metus Londone ji liko 11-ta, įveikusi tik 189 cm aukštį.

Į Rio de Žaneirą 24 metų vilnietė atvyko jau ne kaip nedrąsi debiutantė, skynusi titulus tik jaunimo varžybose, o kaip šių metų Europos suaugusiųjų vicečempionė.

Lietuvė be vargo įvykdė Rio žaidynių kvalifikacinį normatyvą – 194 cm. Tiesa, tai padarė dar 16 šuolininkių, tad pirmą kartą istorijoje olimpinių žaidynių šuolių aukštį rungties finale varžysis net 17 sportininkių.

„Dabar rungtis yra visiškai neprognozuojama. Kai dalyvaudavo rusės, kurių dabar nėra dėl tam tikrų priežasčių, būdavo aišku, kad 1-2 vietos užimtos. Dabar rusių nėra, bet yra labai daug pajėgių sportininkių iš kitų šalių – amerikietė, vokietė peršokusios 2 metrus, 199 cm yra šokusi lenkė. Tikėtis reikia kuo geriausio, juk tam žmogus ir sportuoja, kad užimtų kuo aukštesnę vietą. Ir tam čia atvažiuoja, kad kovotų ne dėl 20-os ar 17-os vietos, o nori būti pirmas, antras ar trečias.

Visi sportininkai to nori, o kaip tą vakarą likimas susiklostys – niekas nežino. Galima būti labai aukštai. Airinė yra gerai pasiruošusi. Jeigu ji šokinės taip, kaip Europos čempionate, kur viskas labai gerai susiklostė, šuoliai buvo labai techniški, ji gali būti labai aukštai“, – vylėsi šuolininkės trenerė Tatjana Krasauskienė.

Šuolių į aukštį finalas Rio olimpiniame stadione prasidės 20.30 val. vietos laiku. Lietuvoje tuo metu jau bus 2.30 val. po vidurnakčio.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pasibaigė moterų šiuolaikinės penkiakovės varžybos. Olimpine čempione sensacingai tapo australė Chloe Esposito, antra buvo prancūzė Elodie Clouvel, o trečia liko visą dieną pirmavusi lenkė Oktawia Nowacka.

Olimpinių žaidynių debiutantė Ieva Serapinaitė užėmė 29-ąją vietą, o 2012 m. olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė – 31-ąją.

Plaukimas

Po fechtavimo rungties 11-ta buvusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė prie jau turėtų 214 taškų po plaukimo pridėjo dar 277. Londono olimpinė čempionė 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje finišavo per 2 min. 21,01 sek. Geresnį laiką pademonstravo kita Lietuvos penkiakovininkė I. Serapinaitė. Ievos laikas – 2 min. 14,43 sek. Tai jai garantavo 297 taškus. Fechtavimo rungtyje I. Serapinaitė surinko 190 taškų.

Skambant Lietuvos vardui iš tribūnų į fechtavimo taką žengė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Lietuvė kovojo trijose kovose - pirmojoje įveikė airę Natalyą Coyle, antrojoje čekę Barborą Kodedovą, o trečiojoje nusileido italei Alice Sotero.
Skambant Lietuvos vardui iš tribūnų į fechtavimo taką žengė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Lietuvė kovojo trijose kovose – pirmojoje įveikė airę Natalyą Coyle, antrojoje čekę Barborą Kodedovą, o trečiojoje nusileido italei Alice Sotero.

Papildomas fechtavimo etapas

I.Serapinaitė papildomame fechtavimo etape kovojo vos kartą. Ją dūriu į pilvo sritį įveikė britė Samantha Murray, kuri iš eilės laimėjo net 9 dvikovas.

Skambant Lietuvos vardui iš tribūnų į fechtavimo taką žengė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. Lietuvė kovojo trijose kovose – pirmojoje įveikė airę Natalyą Coyle, antrojoje čekę Barborą Kodedovą, o trečiojoje nusileido italei Alice Sotero.

Kovoje su aire L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasirinko laukimo taktiką – ištiksėjus laikui, airei būtų įskaitytas pralaimėjimas. Paskutinėmis kovos sekundėmis N. Coyle atakavo lietuvę, tačiau tikslų dūrį atliko būtent Laura.
Tiek antrojoje, tiek trečiojoje kovose mūsiškė kovojo aktyviau, o italei pralaimėjo tik per plauką – abi sportininkės įdūrė viena kitai tuo pat metu, bet technika nusprendė pergalę skirti A.Sotero.

Po papildomo fechtavimo etapo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turėjo 493 taškus, o I. Serapinaitė – 487.

Jojimas

Jojimo rungtyje pirmoji iš lietuvių pasirodė I. Serapinaitė. Mūsiškė neblogai valdė žirgą Carpe Diem, tačiau šis užkabino 5 kliūtis, tad Ieva prarado 35 taškus. Viso šioje rungtyje ji surinko 265 taškus. Po trijų rungčių Ieva turėjo surinkusi 752 taškus ir užėmė 23-iąją vietą.

L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei žirgas Calagary Z atėmė visas viltis iškovoti antrąjį olimpinį medalį. Lietuvės valdomas žirgas 4 kartus atsisakė šokti per kliūtis ir Laurai jojimo varžybos baigėsi su nuliu taškų. Prieš tai tas pats žirgas neklausė ir Egipto sportininkės.

Po trijų rungčių Londono olimpinė čempionė turėjo surinkusi vos 493 taškus.

Bėgimas ir šaudymas

Paskutinėje vakaro rungtyje sprendėsi olimpinių medalių likimas. Trasoje reikėjo įveikti 4 ratus po 800 m ir keturiose šaudyklose pataikyti į penkis taikinius. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė šioje rungtyje pagerino olimpinį rekordą, finišuodama per 12 min. 1,01 sek. ir surinko net 579 taškus. Jei jojimo rungtyje Lauros būtų klausęs žirgas, lietuvė būtų pasipuošusi olimpiniu medaliu. Rio de Žaneire L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei pavyko iužimti 31-ąją vietą.

Kiek prasčiau sekėsi I. Serapinaitei, kuri distanciją įveikė per 14 min. 29,68 sek., finišavo priešpaskutinė ir galutinėje įskaitoje liko 29-ta.

Penktadienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startavo paskutinysis Lietuvos baidarių ir kanojų rinktinės narys Ignas Navakauskas. 200 m distancijoje I.Navakauskui iki A finalo pritrūko vos 0,4 sek.
Kvalifikaciniame plaukime I. Navakauskas puikiai startavo ir išsiveržė į pirmąją vietą, tačiau lenktynių metu jį aplenkė trys varžovai ir lietuvis finišavo 4-tas. Europos čempionato prizininkas finišą pasiekė per 35,144 sek. ir pateko į pusfinalį.

Pusfinalyje I. Navakauskas ilgą laiką plaukė tarp keturių greičiausiųjų, tačiau paskutinę akimirką ketvirtąją poziciją užleido latviui Aleksejui Rumjancevui, finišavo penktas (35,168 sek.) ir liko už A finalo ribos. 

Penktadienį Rio de Žaneire startavo ėjikai. 50 km distancijoje varžėsi vyrai, o moterys turėjo įveikti 20 km.
Tarp 80-ties sportininkų į trasą, kurioje olimpiečiams teko 25 kartus sukti 2 km ratą netoli vandenyno nusidriekusiomis gatvėmis, buvo ir du Lietuvos atstovai – Tadas Šuškevičius ir Arturas Mastianica. Finišą pasiekė tik vienas iš jų.

Jau trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis 31-erių T.Šuškevičius pusšimtį kilometrų nuėjo per 4 val. 4 min. 10 sek. ir užėmė 32-ąją vietą. Nuo savo asmeninio rekordo (3 val. 51 min. 58 sek.) jis atsiliko daugiau nei 10 minučių. 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse T.Šuškevičius taip pat buvo 32-as (4 val. 2 min. 45 sek.), o 2012 m. Londone finišavo 43-ias (4 val. 8 min. 16 sek.).

Pernai pasaulio čempionate jis užėmė 22-ąją vietą (4 val. 1 min. 29 sek.).
Tuo tarpu A.Mastianicai nepavyko atlaikyti pirmojo olimpinio iššūkio. Likus apie 12 km iki finišo, 24 metų ėjikas pasitraukė iš varžybų ir atsidūrė vežimėlyje, kuriuo buvo nuvežtas į medicinos punktą.

„Manau, Arturas nesusitvarkė su karščiu. Jis lyg ir racionaliai, be klaidų pradėjo varžybas. Tačiau sportininkas jaunas, šioje distancijoje neturi patirties. Norėjo kovoti iki galo, bet teko pasitraukti. Jį jau reikėjo stabdyti, nes bet kurią akimirką galėjo nukristi. Dabar sportininkas jau atsigavęs, jaučiasi gerai“, – po finišo teigė Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Jezepčikas.

Išties, po kelių valandų A.Mastianica prie trasos aktyviai palaikė moterų varžybose startavusias lietuves. Jis dėl to, kad nepasiekė finišo, nekaltino vien karščio: „Tikrai nežinau, kas nutiko. Kažkas organizme atsijungė ir viskas. Pirmuosius 30 km ėjau tikrai neblogai, mėgavausi varžybomis. O dar po kelių kilometrų kažkas nutiko. Nebemačiau nieko aplinkui. Trenerio lieptas sustojau ir atsijungiau. Mane pasodino į vežimėlį, girdėjau, kad treneris dar kažką pasakė, o po to prabudau jau medicinos punkte.”

Olimpinių žaidynių debiutantas labai krimtosi, kad nepasiekė finišo: „Liūdna. Norisi kuo greičiau važiuoti namo ir pamiršti šitas varžybas. Pirmą savo olimpiadą tikrai ne taip norėjau baigti. Gal būčiau ėjęs ir toliau, jei treneris nebūtų sustabdęs. Tačiau tikriausiai po kilometro ar dviejų būčiau nugriuvęs.”

Karštis stabdė ir finišą pasiekusį Tadą Šuškevičių

„Tikėjausi, kad nebus taip sunku. Oras nevaržybinis, bet galima buvo su juo kovoti. Žmonės parodė, kad tai įmanoma. Tačiau man nepavyko. Tikėjausi geriau pasirodyti. Pernai pasaulio čempionate buvo 22-as, o čia – 32-as. Nors varžovai juk čia buvo tie patys, oro sąlygos irgi beveik tokios pačios. Pasiruošimas olimpinėms žaidynėms buvo tikrai neblogas, ypač paskutinis etapas. Nebuvo jokių nukrypimų, traumų kitų sveikatos problemų. Bet šiandien kažkas nutiko.

Aš nepatenkintas. Net nusivylęs savo rezultatu. Jei būčiau ėjęs kaip galiu, maždaug aštuoniomis minutėmis greičiau, dvidešimtukas būtų realus. Labai daug sportininkų nebaigė distancijos, teisėjai nebuvo labai švelnūs. O aš neturėjau nei vieno įspėjimo, reiškia galėjau eiti, techniškai viskas buvo normaliai. Tik rezultatas turėjo būti ne toks“, – po finišo sakė T.Šuškevičius.

Rio de Žaneiro vyrų 50 km lenktynių finišą pasiekė tik 48 sportininkai. 19 iš jų patys pasitraukė iš trasos, kitus diskvalifikavo teisėjai. Nemažai iš nebaigusių varžybų irgi atsidūrė medikų rankose. O ir finišavusieji dažnai buvo sodinami į vežimėlius, nes patys eiti jau nebegalėjo. Olimpiniu čempionu tapo Slovakijos ėjikas Matejus Tothas (3 val. 40 min. 58 sek.).

„Viskas šiandien buvo sunku. Nuo pat pradžių. Stebėjau, kaip varžovės, kurios yra silpnesnės, mane lenkia. Nežinau, kada taip lėtai ėjau. Manęs netenkina nei vieta, nei rezultatas, kuris yra tragiškas. Ir dėl to kaltinu tik save“, – po finišo olimpinių žaidynių 20 km distancijoje kalbėjo 31 metų Brigita Virbalytė-Dimšienė.

Vos prasidėjus lenktynėms iš trasos pasitraukė 33 metų Neringa Aidietytė.

Praėjusiais metais pasaulio čempionate septintąją vietą iškovojusi sportininkė Rio de Žaneire liko 29-ta, nuotolį įveikusi per 1 val. 35 min. 11 sek.

56-ąją vietą tarp 74 startavusių ėjikių užėmė olimpinių žaidynių debiutantė Živilė Vaiciukevičiūtė. Ji 20 km įveikė per 1 val. 41 min. 28 sek. Asmeninis šios 20 metų sportininkės rekordas – 1 val. 35 min. 33 sek.

Vos prasidėjus lenktynėms iš trasos pasitraukė 33 metų Neringa Aidietytė. Ją sustabdė skausmas – sportininkei atsinaujino šlaunies raumens trauma. Prieš ketverius metus Londone ši ėjikė užėmė 38-ąją vietą. B.Virbalytė-Dimšienė Londome buvo 25-ta.

Olimpine čempione tapo kinė Liu Hong (1 val. 28 min. 35 sek.). Sidabrą iškovojo meksikietė Maria Guadalupe Gonzalez (1 val. 28 min. 37 sek.), bronzą – dar viena Kinijos ėjikė Lu Xiuzhi (1 val. 28 min. 42 sek.).

LTOK

Parašykite komentarą

Top