Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimo valdyba neteisėtai nepaskelbė viešojo konkurso ekspertiniam vertinimui dėl Miškų įstatymo projekto

Seimo valdyba neteisėtai nepaskelbė viešojo konkurso ekspertiniam vertinimui dėl Miškų įstatymo projekto

Vytautas Kamblevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys

Seimo narys Vytautas Kamblevičius. ttprienai.lt nuotr.

2017 m. kovo 20 d Seimo valdybai 46 Seimo nariai, priklausantys skirtingoms frakcijos, pateikė prašymą dėl privalomo nepriklausomo ekspertinio teisės akto projekto įvertinimo, tačiau Seimo valdyba iš baimės neteisėtai nepaskelbė viešojo konkurso ekspertiniam vertinimui dėl Miškų įstatymo projekto

Lietuvos Respublikos Seimo statuto 145 straipsnis, apibrėžiantis sąlygas privalomos išvados dėl įstatymo projekto, imperatyviai numato, jeigu įstatymo projektu siūloma iš esmės keisti teisinį reglamentavimą (nustatyti, pakeisti arba panaikinti teisės subjektų teises arba pareigas, formuluoti tam tikrų sričių reformos kryptis arba raidos strategiją) ir pagrindinis komitetas arba ne mažiau kaip 1/5 Seimo narių (bet ne vėliau kaip 72 valandos po svarstymo pagrindiniame komitete pabaigos) paremia tokią iniciatyvą, nutarus pradėti projekto svarstymo procedūrą Seimo valdybos nustatyta tvarka užsakomas nepriklausomas ekspertinis teisės akto projekto įvertinimas.

Jei laiku nebus pakoreguotas neteisėtas Seimo valdybos sprendimas, tai bus pirmas toks įžūlus Seimo valdybos sprendimas, kuris atidurs teisme.

Negana to, Ekspertinė išvada yra teisės aktą lydintis dokumentas, pristatomas svarstymų komitetuose ir Seimo posėdyje metu.

2016 metais urėdijos Lietuvos valstybei sumokėjo 68 mln. eurų mokesčių ir tai sudarė 42 proc. visų jų gautų pajamų, tačiau Seimo valdyba visai miškų ūkio reformos ekspertiniam vertinimui sugeba skirti 100 eurų.

Teisiškai Seimo valdyba žengė labai neatsakingą ir įžūlų žingsnį, nes Aplinkos apsaugos komitetas patikslino naujas sąlygas privalomam ekspertiniam vertinimui, kurios atvertų kelią visiems asmenims dalyvauti viešajame konkurse dėl miškų reformos, tačiau Seimo valdyba nevykdė ne tik Seimo aplinkos apsaugos komiteto valios, bet ir trečdalio Seimo narių teisėto ir privalomo Statutinio reikalavimo.

Seimo valdyba po Aplinkos komiteto patikslintų sąlygų negalėjo neskelbti viešojo konkurso ekspertiniam vertinimui dėl Miškų įstatymo projekto. Seimo statutas numato pareigą Seimo valdybai, tačiau istoriškai pirmą kartą atsisakė vykdyti Seimo statutinį privalomą reikalavimą.

Pirmas žingsnis jau žengtas ir šis neteisėtas Seimo valdybos sprendimas jau bus nagrinėjamas Seimo etikos ir procedūrų komisijos posėdyje.

Sunku suvokti, kodėl Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Seimo vadovybė, sugeba skirti tik 100 eurų vienai svarbiausių šios Vyriausybės siūlomų pertvarkų. Kodėl valstiečiai visais įmanomais būdais taip aršiai „stumdami“ reformą, vengia ekspertinio įvertinimo, nejaugi jiems nereikalingi reformos poreikį pagrindžiantys duomenys?

Mes privalome pasimokyti iš Latvijos ar kitų valstybių klaidų ir pasistengti, kad mūsų reforma leistų atnešti didžiausią ekonominę naudą mūsų valstybei.

Jei laiku nebus pakoreguotas neteisėtas Seimo valdybos sprendimas, tai bus pirmas toks įžūlus Seimo valdybos sprendimas, kuris atidurs teisme.

 

Parašykite komentarą

Top