Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Reikalauja nutraukti bet kokius ketinimus privatizuoti valstybės strategines įmones

Reikalauja nutraukti bet kokius ketinimus privatizuoti valstybės strategines įmones

www.siandien.info

Lietuvos žmogaus teisių organizacijos išplatino reikalavimą Lietuvos Respublikos Prezidentui, Seimo nariams ir Vyriausybei nutraukti bet kokius ketinimus privatizuoti valstybės strategines įmones (tarptautinių oro uostų infrastruktūrą, skrydžių valdymo sistemos įrenginius, valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelius, valstybinių jūrų uostų infrastruktūrą ir kt.), nutraukti mėginimus sudaryti bent menkiausias sąlygas privatiems asmenims įsiskverbti į šių įmonių valdymą, taip pat nutraukti tolesnį šiam tikslui inicijuotų įstatymų projektų svarstymą.

Reikalavime nurodoma, kad Prezidentas grąžindamas Seimui pakartotinai svarstyti įstatymų paketą dėl valstybės įmonių pertvarkymo į akcines bendroves, yra pažymėjęs, jog šie įstatymai negali užtikrinti šalies nacionalinio saugumo. Tai patvirtina ir Valstybės saugumo departamentas (VSD) nurodydamas, kad minėti įstatymai kelią riziką šalies nacionalinio saugumo interesams.

Klaipėdos uostas tapo vienu pagrindinių ekonomikos varikliu, sukuriančiu apie 6 proc. šalies BVP. Gintauto Kniukštos nuotr.

Reikalavimo autoriai nesupranta, kodėl Vyriausybė vykdomo hibridinio karo prieš Lietuvą metu nusprendė panaikinti dabartinį tarptautinių oro uostų, valstybinių jūrų uostų infrastruktūros, skrydžių valdymo sistemos įrenginių, valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių kontrolės monopolį. Jos ir Seimo valdančios daugumos veiksmai yra akivaizdžiai neadekvatūs. Jie rodo, arba Seimo ir Vyriausybės absoliučią nekompetenciją, arba jose dirbančių tam tikrų politikų bei tarnautojų piktavališkas užmačias žlugdyti nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Žmogaus teisių organizacijos reikalauja Lietuvos Respublikos Generalinę prokuratūrą inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl elgesio asmenų, inicijavusių minėtų įstatymų projektus.

Prašoma nustatyti, ar šie asmenys savo veiksmais sąmoningai nesiekia žalos Lietuvos valstybei, ar šiuo metu vykstančio hibridinio karo prieš Lietuvos valstybę metu jie nevykdo nusikalstamos veikos pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 118 straipsnį (Padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką).

Parašykite komentarą

Top