Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Jaunasis talentas iš Mažeikių

Savaitraštis ŠIANDIEN. Jaunasis talentas iš Mažeikių

 


Savaitraštis ŠIANDIEN tęsia tradiciją supažindinti skaitytojus su jaunaisiais talentais.

Šį kartą kalbinome keturiolikmetį akordeonistą iš Mažeikių Joną Vozbutą, daugkartinį respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatą.

Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio jis mokosi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje akordeono specialybės 7 klasėje. Jono akordeono mokytoja – ekspertė Marytė Markevičienė.

Kada pradėjai groti akordeonu ir kodėl būtent juo?

Aš akordeonu pradėjau groti nuo 7 metų privačioje muzikos mokykloje „Domisolė” pas savo pirmąją akordeono mokytoją – ekspertę Vaidą Mikalauskienę.

Po kelių metų muzikos mokslus tęsiau pas tą pačią mokytoją, bet jau Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje.

Į muzikos mokyklą pirmą kartą mane atvedė mama, kad aš išmokčiau groti gitara, nes tai buvo tėčio svajonė, kad aš mokėčiau groti gitara ir dainuoti. Bet kai atėjome į perklausą, mokytoja pasiūlė pirmiausiai pabandyti fortepijonu arba akordeonu, o vėliau – ir gitara.

Tada pasitarėm su mama ir nusprendėme, kad gal berniukui geriau tinka akordeonas… Tiesa, muzikos mokykloje dar pamatėme puikiai akordeonu grojantį dvylikametį berniuką ir aš pasakiau mamai, kad noriu taip pat gerai išmokti groti šiuo instrumentu. Taip ir prasidėjo mano draugystė su akordeonu.

Kiek laiko skiri grojimui?

Grojimui akordeonu skiriu kasdien po 4 – 5 valandas, o kai ruošiuosi konkursams, koncertams ir kitiems svarbiems pasirodymams išeina ir iki 7 valandų.

Daugelis manęs klausia ar tai man ne kančia ir ar nebūna taip, kad nenoriu groti ir viską mesti. Galiu tvirtai pasakyti, kad grojimas akordeonu man yra didžiausias malonumas, o ypač naujų kūrinių mokymasis.

Akordeonas yra mano geriausias draugas! Aš kai išvažiuoju su tėvais kartą per metus savaitei atostogų be instrumento, aš jo taip pasiilgstu, kad jau po kelių dienų pradedu tėvams „ūžti į ausis”, kad atostogos yra labai geras dalykas ir viskas būtų puiku, bet kaip gerai būtų jei dar ir akordeonas būtų kartu….

Kas tau padeda tobulinti meistriškumą?

Nuo praėjusios vasaros papildomai tobulinu savo meistriškumą ir atlikimo techniką Prancūzijoje pas garsų akordeono atlikėją ir profesorių Frederic Deschamps. Pagal galimybes stengiuosi dalyvauti įvairiuose meistriškumo kursuose pas garsius pasaulyje akordeono pedagogus.

Meistriškumo pamokos yra rengiamos akordeono konkursų ir festivalių metu. Taip pat Lietuvos akordeonistų asociacija kiekvieną vasarą organizuoja meistriškumo stovyklą Palangoje, kur jau šiemet dalyvausiu šeštą kartą.

Šioje stovykloje meistriškumo pamokas veda ir Lietuvos akordeono pedagogai, ir garsūs pedagogai iš užsienio.

Gal turi mėgstamą atlikėją, kurio pavyzdžiu norėtum sekti?

Man patinka daug muzikos atlikėjų, ir ne tik akordeono muzikos, iš kurių aš mokausi daugelio muzikantui svarbių dalykų: atlikimo technikos, kūrinių interpretacijos ir perteikimo klausytojui, „garso kultūros“ meno ir panašiai.

Turiu ir mėgstamiausius akordeono atlikėjus, kurie yra mano „kumyrai“. Tai – serbas Petar Marič, rusas Nikita Vlasov, italas Renzo Rugieri. Jie visi labai skirtingi, bet jie sugeba savo atlikimu užburti klausytojus taip, kad koncertas prabėga kosminiu greičiu.

Aš taip pat norėčiau išmokti groti taip, kad galėčiau savo atlikimu sudominti klausytojus, kad jiems norėtųsi sugrįžti į mano koncertus dar ir dar….
Tavo darbštumas, nuolatinis tobulėjimas duoda ir gerus rezultatus…
Grodamas septintus metus esu šešių respublikinių ir 30 tarptautinių konkursų laureatas ir prizininkas.

Esu surengęs aštuonis solinius koncertus – rečitalius, iš jų du Prancūzijoje ir tris Estijoje. Esu dalyvavęs konkursuose Lenkijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Šveicarijoje, Italijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Latvijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Kanadoje.

Didžiausi mano pasiekimai yra tai, kad jau trečius metus esu Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“, kuris remia talentingus Lietuvos vaikus, ir Mažeikių Rotary klubo globotinis ir stipendininkas.

2016 metais vasario 16 dienos proga buvau apdovanotas Mažeikių miesto nominacijoje „Jaunasis talentas“, o šiais metais kovo 11 dienos proga „Lietuvos garbė“ ceremonijoje buvau apdovanotas „Metų vaikas“ nominacijoje.

Taip pat šiais metais už laimėjimus tarptautiniuose konkursuose gavau Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimą.

Ar lieka laika mokslams, kaip jie sekasi?

Mokslai man sekasi gerai, metinis vidurkis virš 9,5. Kol kas spėju mokykloje atsiskaityti visas užduotis ir po ilgų gastrolių pasivyti klasiokus. Labiausiai man patinka istorijos, muzikos istorijos, geografijos, kūno kultūros pamokos.

Esi tikrai labai užsiėmęs, ar randi laiko pajudėti, pasportuoti?

Man labai patinka kelionės, taip pat sportas – plaukimas, futbolas, krepšinis, stalo tenisas, badmintonas. Bet sportui nelabai lieka laiko, tai vasarą stengiuosi atsigriebti ir pasportuoti daugiau.

Šią žiemą buvome su tėvais kalnuose ir pirmą kartą slidinėjau. Labai patiko!

Žinant tavo meilę muzikai, panašu, kad ateitį siesi būtent su ja…

Taip. Savo ateitį aš sieju su muzika ir baigęs mokslus planuoju toliau studijuoti akordeono atlikėjo meno aukštojoje mokykloje ir tapti akordeono muzikos atlikėju, garsinančiu Lietuvą visame pasaulyje.

Savaitraštis ŠIANDIEN linki jaunajam akordeonistui sėkmės moksle ir įgyvendinant gražias, prasmingas svajones.

                Asmeninio archyvo nuotraukos

One thought on “Savaitraštis ŠIANDIEN. Jaunasis talentas iš Mažeikių

Parašykite komentarą

Top