Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Savaitraštis ŠIANDIEN. Legendinė moksleivių poilsiavietė „Žilvitis“

Savaitraštis ŠIANDIEN. Legendinė moksleivių poilsiavietė „Žilvitis“

Legendinė moksleivių poilsiavietė „Žilvitis“ šią savaitę baigė vasaros sezoną.

Nuostabus mūsų gimtasis kraštas ir jo žmonės. Legendinė moksleivių poilsiavietė „Žilvitis“ šią vasarą minėjo savo veiklos penkiasdešimtmetį.
Per visą laikotarpį poilsiavietėje pailsėjo dešimtys tūkstančių moksleivių, čia užaugo ištisos kartos.

Legendinis ir ilgametis stovyklos vadovas Bronius Kalvaitis, kasmet suburia darbščių ir profesionalių žmonių kolektyvą, kuris skiria savo pastangas ir energiją tam, kad stovyklautojų poilsis būtų turiningas ir saugus.

Šiandien jo širdis džiaugiasi matydamas „Žilvityje“ laimingus emigrantų vaikus.

“Jų tėvai gal niekada nebegrįš į Lietuvą, tačiau emigrantų vaikai po atostogų mūsų stovykloje nebenori keliauti į jokius užsienius“ – kalbėjo ilgametis stovyklos vadovas.

Žilvityje“ atostogavo daug garsių Lietuvos žmonių, o šviesios atminties filosofas, politikas Leonidas Donskis yra sakęs, „kad ir po daugelio metų „Žilvitis“ esantis tokia stebuklinga vieta, kurią iki šiol tebesapnuojąs“.

Žodžiai pasakyti iš širdies…

Per jubiliejinę šventę susirinkę gausus būrys buvusių poilsiautojų, vadovų ir kitų darbuotojų dalinosi gražiais prisiminimais ir linkėjimais.

Per visą laikotarpį poilsiavietėje pailsėjo dešimtys tūkstančių moksleivių, čia užaugo ištisos kartos. Poilsiavietė yra mėgstama ne tik Lietuvoje gyvenančių moksleivių, bet ir grįžtančių atostogauti emigrantų vaikų. Stovykloje noriai dirba ir savanoriai.

Nuo pat stovyklos veiklos pradžios ją rūpestingai globoja Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacija.

Poilsiavietė kasmet kruopščiai parengiama vasaros sezonui, atnaujinamas virtuvės ir kitas inventorius. Todėl poilsiautojų čia niekada netrūksta. Poilsiavietė dalyvauja atrankinėje TAPK programoje – tai leidžia daliai sunkiai besiverčiančių šeimų vaikų kelialapius įsigyti pigiau.

Bronius Kalvaitis pasakojo, jog nuolat ieškoma investicijų infrastruktūros gerinimui, siekiama, kad poilsiavietė taptų dar patrauklesnė.

„Jūs paklauskite bet kurio vaiko, ar jam čia patinka ar kas nors blogai. Jis atsakys nė nemirktelėjęs: “Mums čia labai gerai‘, – sakė Bronius Kalvaitis.

Gargždų miesto 763-ojo gimtadienio metu Broniui Kalvaičiui buvo suteiktas Gargždų miesto garbės piliečio vardas. Moksleivių poilsiavietės „Žilvitis“ direktorius, negailėdamas jėgų, jai vadovauja nuo 1981 metų.

Moksleivių poilsiavietė „Žilvitis“ įsikūrusi Karklės kaime, prie Cypos upelio Pajūrio regioninio parko teritorijoje, ant jūros kranto tarp Klaipėdos ir Palangos.

Karklė – gilią istoriją menantis etnografinis kaimas, minimas jau nuo 1253 metų.

Jame yra etnokultūrinis parkas, informacinė ekspozicija apie gintaro istoriją, paplūdimiai, išlikusios senos sodybos, kuršių kapinės. Kaime yra unikali jūros pakrantės atodanga, garsusis Olando kepurės skardis, iškilęs 24 m. virš jūros lygio.

Poilsiavietės profilis: sportinis – sveikatingumo – poilsinis. Moksleiviai aktyviai leidžia laiką, domisi gamta ir krašto istorija, dalyvauja įvairiuose renginiuose, mėgaujasi jūra. Poilsiauti priimami vaikai nuo septynerių metų.

Jie apgyvendinami mediniuose ir mūriniuose nameliuose. Dušas ir prausyklos yra atskirame pastate. Poilsiautojų diena prasideda rytine mankšta, programa tęsiasi iki 22 valandos. Poilsiautojų miego metu poilsiavietėje budi naktiniai sargai.

Moksleiviai maitinami penkis 5 kartus per dieną. Poilsiavietėje yra medicinos punktas. Moksleiviai privalo griežtai laikytis vidaus tvarkos ir elgesio taisyklių.

Šiais metais poilsis organizuotas trimis pamainomis, kurių metu pailsėjo apie 1500 mksleivių.

Savaitraščio ŠIANDIEN informacija. Gintauto Kniukštos nuotraukos


Parašykite komentarą

Top