Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Seimas svarstys siūlymą gerinti sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju būstu regionuose

Seimas svarstys siūlymą gerinti sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju būstu regionuose


Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.

Po pateikimo pritarta projektui Nr. XIIIP-2949(2), kuriuo siūloma nustatyti, kad teisę į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms turėtų jaunos šeimos, kurių, be kita ko, nė vienas jaunos šeimos narys, būdamas pilnametis, iki kreipimosi į savivaldybės administraciją dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms dienos neturėjo ir kreipimosi bei pažymos išdavimo metu neturi Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėje nuosavybės teise priklausančio būsto.

Tais atvejais, kai asmens nuosavybės teise turėtas ar asmeniui nuosavybės teise priklausantis būstas atitinka Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 8 straipsnio 2 punkto b papunktyje nustatytus būsto požymius (t. y. naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų), jaunos šeimos taip pat įgytų teisę į Įstatyme numatytą finansinę paskatą.

Projektu siūloma numatyti, kad tais atvejais, kai kreipiamasi dėl papildomos subsidijos gavimo, finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms būtų teikiama nesilaikant eiliškumo.
Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1 d.

Projektui po pateikimo pritarta bendru sutarimu. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Biudžeto ir finansų komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti lapkričio 14 d.

siandien.info, lrs.lt

Parašykite komentarą

Top