Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Seimo TS-LKD frakcija pasipiktino Aplinkos komiteto melaginga išvada

Seimo TS-LKD frakcija pasipiktino Aplinkos komiteto melaginga išvada

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami į artimiausią komisijos posėdžio darbotvarkę įtraukti ir išnagrinėti klausimą dėl Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) pirmininko Kęstučio Mažeikos atsakomybės 2017 m. balandžio 27 d. Seimo plenarinio posėdžio metu pateikus suklastotą dokumentą.

Balandžio 18 d. plenariniame posėdyje premjeras Saulius Skvernelis pateikė Vyriausybės ataskaitą, o Seimas pavedė ją iki balandžio 27 d. apsvarstyti Seimo komitetuose.

Aplinkos apsaugos komitete ši ataskaita nebuvo apsvarstyta, tačiau komiteto pirmininkas K. Mažeika, pristatydamas posėdžio protokolo išvadą balandžio 27 d. Seimo rytiniame posėdyje, teigė: „Ačiū, gerbiama pirmininke. Išties komitetas išklausė ataskaitą ir balsavimo rezultatai buvo pritarti: 4 – už, prieš nebuvo, susilaikė 2. Ataskaitai pritarta. Ačiū“.

TS-LKD frakcijos vardu pareiškus pasipiktinimą tokia melaginga išvada, komiteto pirmininkas K. Mažeika ir komiteto narė V. Vingrienė toliau klaidino kolegas, teigdami, kad Vyriausybės ataskaita svarstyta balandžio 26 d. AAK posėdyje.

Paaiškėjus, kad išvakarėse joks Vyriausybės ataskaitos svarstymas Aplinkos apsaugos komitete nevyko, kai kuriems komiteto nariams buvo dėl Vyriausybės ataskaitos klausimo skambinta telefonu balandžio 27 d. ryte, o pateiktas protokolas – klastotė, buvo padaryta plenarinio posėdžio pertrauka ir Aplinkos apsaugos komitete skubiai apsvarstyta Vyriausybės ataskaita.

„Dėl susidariusios situacijos, kai buvo padaryti rimti Seimo statuto pažeidimai, dėl netinkamo komiteto darbo organizavimo bei galimo dokumento klastojimo kreipėmės į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami išnagrinėti šį atvejį“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

lrs.lt, verslaspolitika.lt

Parašykite komentarą

Top