Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: B. Markausko šeimai turi būti taikoma administracinė, o pačiam ministrui – politinė atsakomybė

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: B. Markausko šeimai turi būti taikoma administracinė, o pačiam ministrui – politinė atsakomybė

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atsakydama į Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovų Gabrieliaus Landsbergio ir Andriaus Kubiliaus paklausimą, ar žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mama, galbūt su ministro žinia, vykdė galimai nusikalstamą veiką, baudžiamosios atsakomybės nenustatė, tačiau nurodė į administracinio nusižengimo galimybę.

FNTT atsakyme teigiama: „Remiantis pareiškimo patikslinimo metu surinktais duomenimis, darytina išvada, kad tokie dokumentai galimai niekada neegzistavo ir nebuvo teikiami“.

FNTT taip pat nurodė: „Nagrinėjamu atveju 2016 m. Administravimo taisyklėse yra numatytas „Neteisingas deklaravimas – didesnio žemės ūkio naudmenų ar kito ploto, negu pareiškėjas valdo, ir (arba) didesnio ploto negu jame užsiima žemės ir (arba) miškų ūkio veikla, deklaravimas“, sprendimą dėl už neteisingai deklaruotą plotą pareiškėjams mokėtinos paramos sumažinimą arba išmokėtos paramos sugrąžinimą, vadovaudamasi Europos Sąjungos teisės aktų ir kitų dokumentų nuostatomis, priima Agentūra“.

Ūkininkės Sofijos Markauskienės ir jos įgalioto atstovo B. Markausko veikloje nors ir nėra nustatyti nusikalstamos veikos požymiai, tačiau susipažinus su pareiškimo tikslinimo metu gautais dokumentais bei duomenimis, nustatyta, kad galimai buvo pažeistos Administravimo taisyklių nuostatos, t. y. buvo nustatytas neteisingas deklaravimo atvejis. Šią informaciją tikslinga perduoti Agentūrai.“

„Taigi FNTT nepaneigė, kad žemės ūkio ministro B. Markausko šeima kelerius metus naudojosi svetima žeme be jokių tai įteisinančių dokumentų, o už žemės dirbimą ėmė ES išmokas. Nors B. Markausko atveju teisės aktai nenumato baudžiamosios atsakomybės, tačiau tai B. Markausko šeimos neatleidžia nuo administracinės, o paties ministro – nuo politinės atsakomybės“, – pabrėžė TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Pasak A. Kubiliaus, ši FNTT išvada tik patvirtino, kad visa tai, ką iškėlė spauda dėl galimai neteisėto žemės deklaravimo ir ES išmokų gavimo Markauskų ūkyje, buvo teisinga ir kad ministras pažeidė galiojančias žemės ūkio žemės deklaravimo taisykles.

„FNTT tyrimas įrodo, kad ministras pažeidė galiojančią deklaravimo tvarką. Ministras, kuris turėtų rodyti pavyzdį visai ūkininkų bendruomenei, savo gynybai aiškina, kad taip pat elgiasi ir tūkstančiai kitų ūkininkų. Ministras painiojasi savo pasiaiškinimuose ir vis labiau skęsta netiesoje. Tokia ministro laikysena yra visiškai nepriimtina, ir yra verta parlamentinio nepasitikėjimo. FNTT tyrimas dar labiau skatina realizuoti interpeliacijos ministrui iniciatyvą. Pats ministras, o dar labiau – premjeras, galėtų išvaduoti Seimą nuo tokios procedūros“, – sakė A. Kubilius.

lrs.lt, siandien.info

Parašykite komentarą

Top