Jūs esate
Pagrindinis > Politika > G. Kirkilas. Terorizmas veda į asmenines tragedijas, o ne į teroristų pergales

G. Kirkilas. Terorizmas veda į asmenines tragedijas, o ne į teroristų pergales

Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininkas Gediminas Kirkilas ir Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Juozas Bernatonis reiškia nuoširdžią užuojautą dėl žiauraus teroro akto Mančesteryje Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Parlamentui, šios valstybės piliečiams ir žuvusiųjų artimiesiems.

Ekstremalaus islamo terorizmas tapo bene esminiu iššūkiu tarptautiniam saugumui trečiajame žmonijos tūkstantmetyje.

„Tokie žiaurumu nesuvokiami teroro aktai kaip Mančesteryje veda į asmenines nepamatuojamo skausmo tragedijas, griauna ir negrįžtamai pakeičia daugybės žmonių gyvenimus. Reiškiame gilią užuojautą mūsų kolegoms Jungtinės Karalystės parlamente ir pirmiausia – žuvusiųjų artimiesiems, kurie šiuo metu išgyvena neįsivaizduojamą kančią.

Bet kuris teroristinis aktas yra absoliučiai beprasmis ir neveda į jokias pačių teroristų įsivaizduojamas pergales ar jų deklaruojamus tikslus. Tai yra tik pralaimėjimas pačioms teroristų organizacijoms, kurios manipuliuoja eiliniais savo nariais, kad šie vykdytų tokius baisius veiksmus prieš nekaltus ir visiškai niekuo dėtus žmones.

Ekstremalaus islamo terorizmas tapo bene esminiu iššūkiu tarptautiniam saugumui trečiajame žmonijos tūkstantmetyje. Jis žeidžia Islamą išpažįstančius žmones visame pasaulyje ir kuria įtampą daugelyje pasaulio visuomenių.

Dažniausiai eiliniai teroristai tampa savo lyderių manipuliacijų ir savo pačių įgyvendinamų teroro aktų aukomis bei atneša daug skausmo ir savo artimiesiems. Demokratinių visuomenių uždavinys kovoje su terorizmu yra užtikrinti fizinį savo piliečių saugumą, taip pat sunaikinti bet kokią musulmonų socialinę atskirtį ir diskriminaciją“, – teigia G. Kirkilas ir J. Bernatonis.

Parengta pagal lrs.lt pranešimą.

Parašykite komentarą

Top