Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Šiandien Kretingoje finišuoja keturias dienas trukęs istorinis ,,VYČIŲ RINKTINĖS ŽYGIS 2021“

Šiandien Kretingoje finišuoja keturias dienas trukęs istorinis ,,VYČIŲ RINKTINĖS ŽYGIS 2021“

www.siandien.info

Birželio 9 dieną Kražiuose startavo keturias dienas trukęs istorinis ,,VYČIŲ RINKTINĖS ŽYGIS 2021“, skirtas pagerbti Lietuvos etmoną, Vilniaus vaivadą, žemaičių seniūną Joną Karolį Chodkevičių-KATKŲ!

Žygis baigiasi šiandien, birželio 12 dieną Kretingoje. Šiuo žygiu buvo siekiama pagerbti Lietuvos valstybę, jos žmones ir žirgus, kūrusius ir kuriančius tautos istoriją.


Gintauto Kniukštos nuotrauka.
Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.
Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

Vakar vakare žygio dalyviai įsikūrė prie Kartenos piliakalnio, juos gražiai sutiko Kartenos bendruomenė, pavaišino skania vakariene,

Pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose Kartena (Cartine) buvo paminėta 1253 m. Legenda byloja, kad ant kalno prie Kartenos stovėjo didelė pilis, kurią valdė žemaičių karalius.

Ją ne kartą puolė rusai ir švedai. Esą, tų kovų metu atsiradęs ir Kartenos vardas. Sykį nesutardami kam priklauso pirmumo teisė pulti pilį, švedai ir rusai susikovę tarpusavy. Nuo pilies kuorų stebėdamas slėnyje įsiplieskusį mūšį, žemaičių vadas sušukęs savo pavaldiniams: „Veizėkiet, kars tenaa!” („Žiūrėkite, karas tenai!“). Nuo to laiko, esą, vietovė vadinama Kartena.

Šis žygis dar kartą įprasmino nuo seno neatsiejamą lietuvio ir žirgo draugystę, tradicijas bei kultūrą. Kražiškiai žygio dalyvius išlydėjo dainomis ir gražiais palinkėjimais garsinti Lietuvos valstybės vardą, sėkmingai įveikti nelengvą kelionę, įdėjo lauknešelį į kelionę ir žirgams, ir raiteliams.

Gintauto Kniukštos nuotrauka.

“Aš prašau tėvų ir protėvių globoti mus, padėti sėkmingai įveikti žygį, pasiekti Kretingos miestą, kurio įkūrėjas buvo žemaičių seniūnas Jonas Karolis Chodkevičius-Katkus”. Mes josime tais keliais, kuriais jodavo iš Kražių į Kretingą ir šis žemaičių seniūnas”, – palydytuvėse kalbėjo ūkininkas Marijus Čekavičius.


Plačiau apie šį žygį laikraštyje ŠIANDIEN, naujas numeris jau prekyboje, bet patogiau prenumeruoti www.prenumeruok.lt Prenumerata antrajam šių metų pusmečiui priimama iki birželio 20 dienos.

Parašykite komentarą

Top