Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Laikraštis ŠIANDIEN. Dariaus Valiušio  talentą atskleidė pandemija 

Laikraštis ŠIANDIEN. Dariaus Valiušio  talentą atskleidė pandemija 

Romaldas ABUGELIS, ŠIANDIEN apžvalgininkas

                      Kinų kalboje sąvoka „krizė“ žymima dviem hieroglifais, iš kurių vienas reiškia „pavojų“, o kitas – „galimybę“. Kaunietis Darius Valiušis neįkalino savęs pandemijos spąstuose, nepaskendo, kaip dažnas šiais laikais, nerimo ir depresijos ūkanose, bet atvirkščiai – sumaniai pasinaudojo atsivėrusia galimybe sugrįžti prie vaikystės laikų pomėgio piešti.

                      Darius yra kaunietis, bet jau devynis metus dirba Vilniuje vienoje iš Europos Sąjungos paramą administruojančioje įstaigoje. Kai gavo pasiūlymą dirbti nuotoliniu būdu, abejonių, kaip sumaniau panaudoti anksčiau kelionei į sostinę ir atgal sugaištą laiką, jam nekilo. Piešimas ! Tokia buvo Dariaus pirmoji į galvą atėjusi mintis, sugrąžinusį jį į mokyklos laikus.

Darius Valiušis. Redakcijos archyvo nuotrauka.

                      Pradinėse klasėse dailės pamokos jam patiko, piešti sekėsi visai neblogai, sulaukdavo pagyrimų ir iš mokytojų, ir šeimoje. Dariui ypač sekėsi tapyti akvarele. Vis tik, dar būdamas paaugliuku, kažkaip anksčiau laiko, kaip jis pats sako, pamąstė apie savo ateitį ir būsimą karjerą. Tuomet ir nusprendė, kad iš dailės, iš meno „duonos“ užsidirbti neišeis, todėl ją ir apleido. Nors dailė patiko ir gerai piešiau, nuo to laiko gebėjimų papildomai neugdžiau, neskyriau tam papildomo dėmesio, – prisimena Darius.

Dariaus Valiušio kūryba.

                      Jis lengvai gaudavo dešimtukus iš biologijos ir chemijos, todėl baigęs mokyklą taikėsi studijuoti mediciną, tačiau viskas susidėliojo visai kitaip. Įstojo į  Žemės ūkio universitetą ir baigė ekologijos studijas. Ir dabar Darius geru žodžiu mini Universitetą,  kuris padėjo jam išmokti mokytis, susiformuoti kaip asmenybei, gauti vertingų gyvenimiškų žinių bei suvokimą, kaip viskas vyksta pasaulyje. Studijuojant ekologiją atsirado didžiulė pagarba gamtai ir jos gilesnio pažinimo džiaugsmas.

Dariaus Valiušio kūryba.

                      Studijų metu Dariui teko daug laiko praleisti gamtoje ir atlikti įvairias praktines užduotis. Viena iš jų buvo augalų rinkimas ir jų fotografavimas. Po studijų jis įsigijo savo pirmąjį fotoaparatą. Darius taip pat jautė norą piešti ir tapyti, bet fotografijos technikos atrodė lengvesnės ir mažiau reikalaujančios laiko, todėl pradėjo daugiau domėtis fotografija. Vykstant į keliones, atostogauti ar tiesiog išeinant pasivaikščioti jis pasiima ir fotoaparatą.

                      Gamtoje Darius visada suranda įdomių ir akį traukiančių dalykų – gėlių, vabalų ir kitokių gyvūnėlių. Tolimesnėse kelionėse – užsienyje jis mėgsta fotografuoti kraštovaizdį, architektūrą bei žmones. Kas svetima ir dar nematyta man įdomu, norisi pajusti ir įamžinti tos šalies kultūrą, pojūčius ir miestų gyvenimo ritmą, – pasakoja jaunasis menininkas. Dariaus fotografijos puošia darbovietės koridorius, kai kurie darbai buvo panaudoti leidžiant kalendorių.

Dariaus Valiušio kūryba.

                      Prasidėjus pandemijai ir dėl to atsiradus įvairių kelionių apribojimų, fotografiją Dariui teko apleisti. O perėjus prie nuotolinio darbo iš namų, atsirado dar daugiau laisvo laiko, nes vykti į darbą tenka gana retai. Fotografavimą reikėjo kažkuo pakeisti ir taip Darius vėl sugrįžo prie savo jau gerokai primiršto piešimo. Pradžioje jis naršė internetą ir godžiai vartė virtualius akvarelės darbus. Vėliau Youtube platformoje domėjosi akvarelės praktika, stebėjo mokomąsias demonstracijas. Noras  tapyti atgijo labai greitai. Negalėdamas pagauti vaizdų fotoaparatu, Darius tvirtai nusprendė juos sukurti pats.

                      Darius tapo labai greitai – kiekvieną dieną po darbo stengiasi nutapyti bent vieną paveikslą. Su kiekvienu nauju darbu vis kažko išmokstu, stengiuosi nuolat tobulėti, – sako senus talentus vėl pažadinęs vaikinas. Kartais jam pavyksta geriau, o kartais rezultatu dar nėra patenkintas. Dažniausiai tapo gamtos vaizdus. Labai patinka kalnai, miškas, jūra, todėl dažniausiai juos ir tapo. Tiesa, tapo daugiau abstrakčius vaizdus, mėgsta įdarbinti savo vaizduotę. Kartais motina paprašo nupiešti kokią nors gėlę, tai stengiuosi išpildyti jos norus, – šypsodamasis sako Darius. Tapyba jam tapo artima ir miela.

                      Kas žino, gal ateityje jis kompiuterio klaviatūrą ir iškeis visam laikui į teptuką. „ŠIANDIEN“ linki Dariui tobulėti, užsiimti tuo, kas teikia jam didžiausią malonumą, o skaitytojams pristato tik mažą dalelę jo kruopščiai atliktų darbų – fotografijų ir paveikslų.   

Parašykite komentarą

Top