Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Pasaulis sparčiais žingsniais artėja prie naujos pinigų formos

Pasaulis sparčiais žingsniais artėja prie naujos pinigų formos

www.siandien.info

Pasaulis sparčiais žingsniais artėja prie naujos pinigų formos. Skaitmeninis euras jau netolimoje ateityje gali pakeisti ir mums įprastą eurą.

Lietuvos bankas dar 2019 m. suaktyvino savo veiklą centrinių bankų skaitmeninių valiutų kūrimo srityje. Svarbių su tuo susijusių sprendimų priėmimas Europoje planuojamas jau šiais metais.

1922 m. spalio mėn. pasaulio valiutų sąrašą papildė Lietuvos nacionalinis pinigas Litas.

Pinigų pavadinimas buvo renkamas iš daugelio pasiūlymų: doleris, markė, muštukas, vytis, lyra, arfa ir kai kurių kitų. Galiausiai buvo pasirinktas litas, kaip artimas mūsų šalies lotyniškam pavadinimui.

Kelis dešimtmečius Lietuvoje cirkuliavo rubliai, kol 1993 m. birželio mėn. litas vėl sugrįžo. Tiesa, prieš tai kurį laiką apyvartoje buvo laikinieji pinigai – talonai. Litui ir šį kartą nebuvo lemta gyvuoti ilgai. Nuo 2015 m. pradžios mūsų šalyje įsigaliojo eurai.

Labai panašu, kad ir euro gyvavimas dabartiniame pavidale yra neilgalaikis. Jį neužilgo turėtų išstumti skaitmeninis euras. Tai bus visiškai nauja pinigų forma. Senuosius eurus galėsime pamatyti tik Pinigų muziejuje.

Parašykite komentarą

Top