Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Siūlo mažesnes pajamas apmokestinti mažesniu GPM tarifu

Siūlo mažesnes pajamas apmokestinti mažesniu GPM tarifu

Šią savaitę Seime vyko valdančiosios daugumos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) koalicinė taryba, kurios metu svarstyta LSDDP pasiūlyta darbotvarkė – aktualūs ir Seime šiuo metu svarstomi klausimai – regioninė politika, ligoninių tinklo optimizavimas ir mokesčių reforma. Tarybos posėdyje pasiūlyta  sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą mažesnes pajamas gaunantiesiems.

„Per mažesnį GPM tarifą pasiektume progresyvumą, apie kurį jau ilgai kalbama. Siūlome nuo kitų metų sausio dirbantiesiems, kurių pajamos neviršija 1,5 MMA, o tai sudarytų apie 770 Eur taikyti 19 proc. GPM tarifą (nuo sausio jau matysime „ant popieriaus“ visą realų žmogaus gaunamą atlyginimą, skaičiuojant taip: MMA 400 Eur padauginti iš 1,289). Žmonėms, kurių atlyginimas yra didesnis negu 1,5 MMA, būtų taikomi keli tarifai – daliai iki 1,5 MMA – 19 proc. GPM tarifas, o viršijančiai 1,5 MMA daliai taikytume 21 proc. GPM tarifą. Gaunantiesiems didesnes negu 120 VDU pajamas, šią sumą viršijanti dalis būtų apmokestinama 25 proc. GPM tarifu. Mūsų skaičiavimais, šiam žingsniui pakaktų lėšų biudžete, o mažesnes pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai realiai pajustų naudą“, – sako LSDD frakcijos Seime seniūnas, LSDDP narys A. Palionis.

I.Šiaulienė.

Svarbiausia šiai idėjai gauti pritarimą Seime, o dėl tarifų dar galima būtų diskutuoti. Dar vienas koalicinėje taryboje svarstytas klausimas – regionuose esančių įstaigų tinklo pertvarka, optimizavimas ir jos pasekmės regioninei politikai. Seimo Pirmininko pavaduotoja, Seimo LSDD frakcijos narė Irena Šiaulienė sako, kad valstybė yra parengusi regioninės politikos gaires ir tvarką, kaip turi būti vykdoma pertvarka regionuose, tačiau matyti, kad nusistatytos regioninės politikos struktūrinės sistemos, įgyvendinimo tvarkos nėra laikomasi.

„Niekas neprieštarauja dėl regione esančių institucijų pertvarkos, tačiau kaip ji bus įgyvendinama – tai vykdomosios valdžios atsakomybė. Vyriausybė pati yra įvardijusi Regionų plėtros tarybas kaip savarankiškumo instrumentą. Norime, kad jos nebūtų ignoruojamos, deja, jau dabar akivaizdu, kad atliekant, pavyzdžiui, ligoninių tinklo pertvarką yra apeinamos Regionų plėtros tarybos, su jomis kol kas nėra kalbamasi, ne visos ministerijos laikosi nustatytos tvarkos, todėl sunku tikėtis optimalių pertvarkos rezultatų regionuose“, – nuogąstauja Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Šiaulienė.

Seime mokesčių, regioninės politikos reformoms pritarta po pateikimo, tačiau iki galutinio sprendimo dar laukia diskusijos, todėl LSDD frakcija siūlo atkreipti dėmesį į šiuo klausimus ir suskubti problemas išspręsti, kad gautume teigiamą reformų rezultatą.

Parengė
Seimo LSDD frakcijos atstovė
Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Parašykite komentarą

Top