Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Sujudo ir Seimas:  Ekonomikos komiteto pozicija dėl situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje

Sujudo ir Seimas:  Ekonomikos komiteto pozicija dėl situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje

www. siandien.info

Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, skubiai reaguodamas į susiklosčiusią situaciją nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje ir atsižvelgdamas į tai, kad 2022 m. rugpjūčio 5 d. nepriklausomas elektros energijos tiekėjas UAB „Perlas Energija“ savo vartotojams pranešė, kad naikina su vartotojais sudarytose elektros energijos tiekimo sutartyse nustatytus fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams nuo 2022 m. rugsėjo 5 d. taikys tiesiogiai su birža susietą elektros energijos kainos planą, pirmadienį kreipėsi į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą, Vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir Energetikos ministeriją, prašydamas skubos tvarka pateikti informaciją Seimo Ekonomikos komitetui pagal žemiau nurodytus klausimus:

1. Ar toks vienašališkas sudarytų elektros energijos tiekimo sutarčių pakeitimas yra teisėtas ir atitinka Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus?

2. Kas ir kaip kompensuos nuostolius vartotojams, patirtus dėl nepriklausomo elektros energijos tiekėjo UAB „Perlas Energija“ veiksmų?

3. Kokių teisinių veiksmų turėtų skubiai imtis nepriklausomo elektros energijos tiekėjo UAB „Perlas Energija“ vartotojai, siekdami apginti savo teises, jei jie:

3.1) nori nutraukti turimą elektros energijos tiekimo sutartį su UAB „Perlas Energija“;

3.2) nepritaria pasiūlytam elektros energijos tiekimo sutarties pakeitimui, tačiau nenutraukia sutarties su UAB „Perlas Energija“?

4. Ar UAB „Perlas Energija“ vartotojai turės galimybę apginti savo teises ir gauti elektros energiją tomis pačiomis sąlygomis, kokios buvo numatytos sutartyse, sudarytose su UAB „Perlas Energija“?

5. Ar esamas teisinis reguliavimas pakankamas užtikrinant vartotojų interesus ir kokios papildomos priemonės padėtų išvengti panašių situacijų ateityje?

Gavus atsakingų institucijų atsakymus neatmetama galimybė sušaukti neeilinį Ekonomikos komiteto posėdį ir parlamentinės kontrolės tvarka apsvarstyti susiklosčiusią situaciją.

Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Justinas Urbanavičius, reaguodamas į nepriklausomo elektros tiekėjo „Perlas Energija“ paskelbtą sprendimą naikinti fiksuotos kainos planus ir vietoje jų visus elektros vartotojus perkelti į kintamos kainos planą, susitiko su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu aptarti vartotojų teisių ir teisėtų interesų apsaugos priemones. „Komisija, gavusi institucijų atsakymus, vykdys parlamentinę kontrolę“, – pažymėjo J. Urbanavičius.

Parašykite komentarą

Top