Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Susirūpino dėl korupcijos Vilniaus savivaldybėje išduodant statybos leidimus

Susirūpino dėl korupcijos Vilniaus savivaldybėje išduodant statybos leidimus

www.siandien.info

Seimo Antikorupcijos komisija nagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos atliktos korupcijos rizikos analizės Vilniaus miesto savivaldybės statybos leidimų išdavimo srityje išvadas. Buvo atkreiptas dėmesys, kad esamas teisinis reglamentavimas ir jo taikymo praktika sudaro sąlygas statytojams ir atsakingiems pareigūnams piktnaudžiauti; kai kuriais atvejais taikomos aptakios, teisės aktuose nereglamentuotos taisyklės.

Savivaldybė nurodė neturinti pakankamai priemonių užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui, kai deklaruojami statomi komerciniai pastatai – svečių, poilsio namai, kūrybinės dirbtuvės, viešbučiai – vėliau parduodami kaip gyvenamieji butai.

Posėdyje pažymėta, kad savivaldybės tarnautojų viešųjų ir privačių interesų kontrolė nepakankama, o atskirų savivaldybės administracijos skyrių vadovai neturi informacijos apie šių skyrių darbuotojų pateiktų deklaracijų turinį.
Į komisijos klausimus atsakydami atsakingų institucijų atstovai nurodė, kad tokia situacija susidarė dėl nepakankamo ir neaiškaus šios srities teisinio reglamentavimo. Vilniaus miesto savivaldybės architektas paaiškino, kad teisės aktai suteikia galimybę vietoj naujos statybos statinio, statytojui pasirinkti pigesnę ir paprasčiau įgyvendinamą statinio rekonstrukciją, o savivaldybės tarnautojas turi galimybę rinktis: reikalauti iš statytojo, vystytojo ar planuotojo pagrįsti statybos rūšį arba to nedaryti.

Taip pat savivaldybė nurodė neturinti pakankamai priemonių užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui, kai deklaruojami statomi komerciniai pastatai – svečių, poilsio namai, kūrybinės dirbtuvės, viešbučiai – vėliau parduodami kaip gyvenamieji butai.

Vilniaus savivaldybės nuotrauka.

Aplinkos ministerijos atstovai nurodė, jog šiuo metu yra rengiamas Statybos kodeksas, kuris padės išspręsti daugelį nurodytų korupcijos rizikų veiksnių, taip pat yra sudaryta atskira darbo grupė reikalingiems teisės aktų pakeitimams parengti.

Komisija nusprendė grįžti prie šio klausimo Seimo rudens sesijoje ir prašyti atsakingų institucijų pateikti informaciją, kokių konkrečių priemonių buvo imtasi siekiant pašalinti nustatytas korupcijos rizikas.
Taip pat bus siūloma Valstybės kontrolei į planuojamų atlikti valstybinių veiklos auditų sąrašą įtraukti savivaldybių statybų leidimų išdavimo, statybas prižiūrinčių ir kontroliuojančių institucijų veiklos efektyvumo auditą, o Specialiųjų tyrimų tarnybai – sistemiškai įvertinti pasirinktų savivaldybių priimamų sprendimų korupcijos rizikų kontrolės mechanizmo efektyvumą.

Parašykite komentarą

Top