Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Ukrainiečių kontrpuolimo ženklai ir perimta iniciatyva pietuose

Ukrainiečių kontrpuolimo ženklai ir perimta iniciatyva pietuose

www.siandien.info

Atsargos pulkininkas Eugenijus Vosylius „Žinių radijo“ laidoje įvertino, ar jau matomi pirmieji ukrainiečių kontrpuolimo ženklai, taip pat rusų pajėgų nuostolius, patirtus po sprogimų Kryme. E.Vosylius pastebi, kad Rusijos pajėgos iš paskutinių stengiasi paimti Donbasą, tačiau jų progresas – labai mažas.

„Ukrainiečiai taiko protingą gynybą ir pradeda vis labiau įtraukti gautą Vakarų ginkluotę“, – „Žinių radijo“ laidoje teigė karybos ekspertas.

„Lyginant su Rusija, kuri šluoja viską nuo žemės paviršiaus, nes turi artilerijos pabūklų didžiulę persvarą, tai ukrainiečiai naudoja „Himars“ tiksliai pataikant – jų pagrindinis tikslas yra pasiekti kuo didesnį efektą.

Anot eksperto, satelitinėse nuotraukose aiškiai matomi rusų patirti nuostoliai. „Neteko aštuonių ar devynių lėktuvų, kiti teigia, kad dar 16 buvo apgadinti, vienas transportinis lėktuvas. Tai didžiuliai nuostoliai, dar labiau susilpninantys Rusijos aviacijos pajėgumus“, – kalbėjo jis.

Be to, kaip pabrėžia, ekspertas, ukrainiečiai stengiasi pasiekti ne tik karinio, bet ir psichologinio efekto.

Karas Ukrainoje. Zuma Press/Scanpix nuotr.

 E.Vosylius pabrėžė, kad akivaizdaus, klasikinio Antrojo pasaulinio karo metais taikyto puolimo, kai sukaupiamas didelis karių skaičius, nurodoma puolimo kryptis – nematysime.

„Rusijos pajėgumas, ypač personalo, yra labai stipriai sumažėjęs. Jei žiūrėsime dešiniajame Dniepro krante, tai galima suskaičiuoti daugiausiai iki 21 tūkst. jų karių, tuo metu ukrainiečiai skaičiuoja apie 16 tūkst. karių. Nėra tokios persvaros, nėra klasikinio puolimo santykio trys prieš vieną“, – pabrėžė jis.

Svarbią įtaką karo eigai gali turėti ir sugrįžę, Jungtinėje Karalystėje apmokyti ukrainiečių kariai.

 „Ateina informacija, kad ta brigada, kuri buvo treniruojama Jungtinėje Karalystėje, jau sugrįžo į Ukrainą – ji bus kažkur prijungta. Ar tai pietuose, kur ukrainiečiai dalinai perėmę iniciatyvą, nes dabar jau jie lyg diktuoja savo sąlygas, o rusai reaguoja. Ne veltui rusai permeta į pietus, prie Chersono savo pajėgumų dalį – vadinasi, nėra jiems gerai“, – įvertino E.Vosylius.

Parašykite komentarą

Top