Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Vidaus reikalų ministrė: „Prieš Lietuvą vykdomas hibridinis karas“ . Kada naudotų kariuomenę?

Vidaus reikalų ministrė: „Prieš Lietuvą vykdomas hibridinis karas“ . Kada naudotų kariuomenę?

www.siandien.info, lrytas.lt informacija

„Pastaruoju metu Baltarusijos režimas gerokai padidino hibridinį spaudimą Lietuvai ir vienas iš to požiūrių yra padidėjusi nelegali migracija“, – penktadienio vakarą po prezidento susitikimo su ministre A. Bilotaite ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu sakė A. Skaisgirytė.

Agnė Bilotaitė. lrv.lt nuotr.

„Akivaizdu, kad prieš Lietuvą yra vykdomas hibridinis karas ir nelegalios migracijos srautai yra viena iš priemonių. Praėjusią parą mes sulaikėme 52 nelegalius migrantus, o per paskutinius 5 mėnesius fiksuojame didžiulį nelegalių migrantų skaičių“, – šalies vadovo patarėjai antrino A. Bilotaitė. Kaip rašo lrytas.lt , Valstybės sienos apsaugos tarnybai signalizuojant apie pastarosiomis dienomis rekordiškai išaugusius nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos, A. Bilotaitė tikina, kad Lietuva situaciją kontroliuoja ir yra pasiruošusi į iššūkius reaguoti.

„Jei mes matysime, kad migracijos srautai auga eksponentiškai, ir jei bus kiti kriterijai, kad situacija jau yra pasiekusi maksimalų lygį, mes įjungsime sienos priedangos planą, kuris yra atnaujintas“, – sakė ministrė. Tačiau, tikino ji, kol kas aktyvuoti sienos priedangos plano dar nereikia. „Šiuo metu įjungti mūsų sienos priedangos plano dar nėra būtinybės todėl, kad mes tikrai turime visus reikiamus pajėgumus, visos institucijos yra įsitraukusios, ir mes tikrai valdome situaciją. Esant pablogėjusiai situacijai, mes tikrai turime planą A, planą B ir planą C. Esame maksimaliai pasiruošę galimiems iššūkiams“, – teigė A. Bilotaitė.

Parašykite komentarą

Top