Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > V. Pranskietis. Svarbu skatinti kuo didesnį Rytų partnerių suartėjimą su ES

V. Pranskietis. Svarbu skatinti kuo didesnį Rytų partnerių suartėjimą su ES

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su oficialiu vizitu lankėsi Bukarešte, Rumunijoje, kur susitiko su vietos parlamento vadovais ir vyriausybės atstovais.

Seimo vadovas susitiko su Rumunijos Senato Pirmininku Kelinu Popesku Teričianu (Călin Popescu-Tǎriceanu) ir Deputatų Rūmų Pirmininku Liviu Dragnia (Liviu Dragnea), taip pat su Ministro Pirmininko pavaduotoja, aplinkos ministre Graciela Gavrilesku (Grațiela Gavrilescu) ir užsienio reikalų ministru Teodoru Meleškanu (Teodor Meleșcanu). Susitikimuose buvo kalbama apie glaudesnį dvišalį valstybių bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityse, aptarti Europos Sąjungos bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos, saugumo, politikos ir ekonomikos klausimai.

Vizito metu Viktoras Pranckietis taip pat atidarė pirmąjį Rumunijos ir Lietuvos verslo forumą, kuriame dešimt jame dalyvavusių kompanijų iš Lietuvos turėjo progą užmegzti glaudesnius ryšius su Rumunijos verslo atstovais.
„Rumunija yra svarbi Lietuvos partnerė ES ir NATO.

Džiaugiamės turėdami tokius politinius ir ekonominius santykius su šia valstybe. 2016 m. Lietuvos ir Rumunijos prekybos apyvarta buvo 137 mln. eurų. Kalbėdamasis su Senato, Deputatų Rūmų ir Vyriausybės atstovais sutarėme, kad tai – ne riba ir galimybių didinti prekybą tarp mūsų valstybių yra nemažai. Lietuva ir Rumunija taip pat vienodai vertina ir Rytų partnerystės svarbą bei turi tą patį interesą: skatinti kuo didesnį Rytų partnerių suartėjimą su ES“, – teigė Seimo Pirmininkas.

Viso vizito Rumunijoje metu Viktoras Pranckietis akcentavo Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugumo klausimą. Jis kreipėsi į Rumunijos vadovus kviesdamas jungtis prie kitų ES valstybių narių ir vieningai reikalauti, kad būtų laikomasi visų tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosauginių standartų.

verslaspolitika.lt, lrs.lt inf.

Parašykite komentarą

Top