Jūs esate
Pagrindinis > Šiandien > Vaistų kainos mažės?

Vaistų kainos mažės?

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui numatyti naujovę, kuri leis užtikrinti, kad žmonės ir valstybė vaistus galėtų įsigyti kuo mažesnėmis kainomis. Tuo tikslu nustatyta, kad visų kompensuojamųjų vaistų kainos būtų įšaldytos ir nebegalėtų didėti.

Skaičiuojama, kad įšaldžius bazines kainas, kas ketvirtį bus sutaupyta apie 300 tūkst. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Tai leis kompensuoti daugiau naujų, pridėtinę terapinę naudą turinčių vaistų.

Be to, ši naujovė ne tik leis stabdyti vaistų kainų augimą, bet kartu išpildys ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutarties, kurioje pasisakyta dėl kompensuojamųjų vaistų įrašymo į kainyną tvarkos reglamentavimo, reikalavimus.

Tai numatyta Vyriausybės nutarime, kuriame įtvirtintos naujovės galios rengiant naująjį kompensuojamųjų vaistų kainyną, kuris turi įsigalioti antrąjį kitų metų ketvirtį.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, deja, šiuo metu tokia praktika galioja, kad kai kurie vaistų gamintojai vėl didina kainas tiems vaistams, kurias jau buvo sumažinę.

Anot jo, mūsų šalyje vaistų tiekėjai ir gamintojai turi konkuruoti siūlydami kuo mažesnes kainas, o ne priešingai – kuo didesnes. Tad akivaizdu, kad ši naujovė būtina, reikalinga ir neatidėliotina.

„Tai ypač jautriai atsiliepia tais atvejais, kai, pavyzdžiui, trūksta tam tikrų vaistų, o kai kurie gamintojai tuo naudojasi ir norėdami daugiau uždirbti didina jų kainas.

Tuomet labiausiai nukenčia žmonės, nes valstybė už kai kuriuos vaistus, kuriems specialiai padidintos kainos, turi sumokėti daugiau.

O tai apriboja galimybes kompensuoti daugiau inovatyvių vaistų, reikalingų pacientams. Tai yra socialiai neteisinga ir tokia situacija negali tęstis. Tad mes ir toliau darysime viską, kad užtikrintume vaistų kainų mažėjimą“, – sako ministras A. Veryga.

Be to, Lietuvos farmacijos rinkoje – tai ne naujiena. Šiuo metu tokia tvarka jau yra taikoma nustatant vaistų, kuriuos tiekia vienas tiekėjas ir nėra konkurencijos, bazines kainas. Ji pasiteisino kaip veiksminga kainų valdymo priemonė. Tad nuo ateinančių metų antrojo ketvirčio bazinės kainos bus įšaldytos ir vaistams, kurie yra gaminami dviejų ir daugiau gamintojų.
siandien.info, lrv.lt

Parašykite komentarą

Top