Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > ‘Vilmorus“ apklausa: Liberalų sąjūdis vertinamas prasčiausiai, Prezidentė Dalia Grybauskaitė – antroje vietoje

‘Vilmorus“ apklausa: Liberalų sąjūdis vertinamas prasčiausiai, Prezidentė Dalia Grybauskaitė – antroje vietoje

siandien.info ,LRT RADIJAS, LRT.lt

Iš visų Seime esančių partijų Liberalų sąjūdis vertinamas prasčiausiai – partija pasiekė rekordines žemumas ir apklausoje net neperkopia 5 proc. barjero. Tai rodo naujausia visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa. Anot centro vadovo Vlado Gaidžio, politiniai skandalai kitoms partijoms tokios didelės įtakos nedaro.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas.

Apklausa vyko birželio mėnesį, birželio 8–17 d. Apklausta daugiau kaip tūkstantis respondentų – 1034.
Kalbant apie partijas, kažkokių ypatingų sensacijų nėra. Pirmoje ir antroje vietoje, kaip ir anksčiau, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Rezultatas maždaug toks – TS-LKD 26 proc. nuo balsuojančių ir apie 17 proc. nuo visų gyventojų. LVŽS – 24 proc. nuo balsuojančių ir 15 proc. nuo visų gyventojų. Rezultatai gana artimi. Kartu tai yra 50 proc. Tai reiškia, kad tai lyderiaujančios partijos.

Toliau – Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“. Darbo partija ir praeitą mėnesį, ir dabar turi maždaug tą patį rezultatą – 11 proc. nuo balsuojančių ir 7 proc. nuo visų gyventojų. „Tvarkos ir teisingumo“ 10 proc. nuo balsuojančių ir 6 proc. nuo visų gyventojų.

Kaip šį mėnesį atrodo politikų ir Lietuvos vadovų populiarumas? Pirmoje vietoje, kaip ir praėjusį mėnesį, Visvaldas Matijošaitis – 58 proc. jį vertina teigiamai. Jo populiarumas sumažėjo trimis procentiniais punktais, bet vis tiek jis yra pirmas. Šiaip nuo liepos mėnesio visą laiką buvo stebimas jo reitingo augimas. Pirmą kartą matomas tam tikras sumažėjimas. Bet tai labai priklauso nuo to momento, kada vyksta apklausa. Jeigu vyksta kokie nors pozityvūs įvykiai, reitingai gali vėl padidėti.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė – antroje vietoje. Trečioje vietoje – Saulius Skvernelis. 53 proc. gyventojų jį vertina teigiamai. Tai patys populiariausi politikai.

Iš 14 ministrų septyni turi teigiamą balansą ir septyni turi neigiamą. Teigiamai vertinamas ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, jau minėtas užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Apklausa atliekama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parašykite komentarą

Top