Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > Vilniaus centre – Ukrainos nekilnojamojo turto verslas, susijęs su buvusiu prezidentu V.Janukovyčiumi

Vilniaus centre – Ukrainos nekilnojamojo turto verslas, susijęs su buvusiu prezidentu V.Janukovyčiumi

Ukrainos nekilnojamojo turto verslas, susijęs su šalies prorusiškomis jėgomis ir buvusiu prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, stovi už dviejų Vilniaus centre esančių stambių nekilnojamojo turto projektų, pranešė LRT tyrimų skyrius.

Straipsnyje rašoma, kad už milijoninių pervedimų, susijusių su „Link“ ir „Core“ verslo centrais, stovi Kipre įsteigta įmonė „Koksi Holding Ltd“, o jos savininkės ryšiai veda į Ukrainos elitą.

Pernai gegužę skelbta, kad lietuviška įmonė „Baltijos gildija“ investuoja apie 60 mln. eurų į prie prekybos centro „Panorama“ statomą verslo centrą „Core“. Bendrovės akcininkai teritoriją įsigijo 2018 m. už 4,5 mln. eurų, o projektą plėtoja ne pati „Baltijos gildija“, o įmonė „Ašis“.

Šis objektas – ne pirmas gana naujai NT rinkos žaidėjai „Baltijos gildijai“. 2018 m. ji atvėrė biuro pastato „Link“ duris, taip pat prie prekybos centro „Panorama“. „Link“ projektą su statybos leidimu įmonė įsigijo 2015 m. spalio 9 d. vykusiame aukcione už 1,47 mln. eurų. Tiesa, bendrovė aukcione dalyvavo, praėjus keturioms dienoms po įsteigimo, ir jau turėjo lėšų milijoniniam pirkimui.

Pradėtas statyti biurų pastatas „Core“ ir jau pastatytas verslo centras „Link“ oficialiai susiję ir yra vystomi bendrovės „Baltijos gildija“, tačiau, LRT Tyrimų skyriaus teigimu, iš tiesų pinigai į stambius sostinės projektus per „ofšorus“ plaukia iš gilių Ukrainos elito kišenių.

Parašykite komentarą

Top