Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > Visuomenės apklausose LRT – tarp moderniausių žiniasklaidos priemonių

Visuomenės apklausose LRT – tarp moderniausių žiniasklaidos priemonių

LRT.lt
LRT ir toliau pirmauja tarp kitų žiniasklaidos grupių pagal penkias iš šešių vertintų savybių – operatyvumą, patikimumą, objektyvumą, žiūrovų ugdymą ir kultūros puoselėjimą. Tai atskleidžia visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa apie šalies žiniasklaidos priemones.

LRT generalinis direktorius, 10 metų gyvavusios aktualijų laidos „Spaudos klubas“ kūrėjas Audrius Siaurusevičius. V. Radžiūno LRT.LT nuotrauka

Įdomu tai, kad per pastaruosius 6 mėnesius (lyginant su 2016 m. lapkričio mėn. apklausa) 6 procentiniais punktais pagerėjo LRT grupės vertinimas pagal modernumo kriterijų. Modernumą, kaip labiausiai ją apibūdinančią savybę, LRT grupei priskiria 37 proc. respondentų.

Ypač LRT grupė vertinama kaip kultūrą puoselėjanti ir žiūrovus ugdanti žiniasklaidos priemonė – pagal šuos kriterijus jai prioritetą teikia atitinkamai 72 ir 59 procentai respondentų. Akivaizdžiai LRT pirmauja ir pagal patikimumą (51 proc.), operatyvumą (49 proc.) ir objektyvumą (45 proc.).

Kaip parodė 2017 metų balandžio 26 – gegužės 7 dienomis vykusi „Baltijos tyrimų“ apklausa, aštuoni iš dešimties (79 proc.) suaugusių Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresnių) apskritai teigiamai vertina LRT, kaip žiniasklaidos priemonės, veiklą (26 proc. teigiamai ir 53 proc. greičiau teigiamai), o kas dešimtas (11 proc.) apklaustas gyventojas LRT veiklą įvertino neigiamai (3 proc. neigiamai ir 8 proc. greičiau neigiamai). 10 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

LRT veiklą teigiamai kiek daugiau vertina moterys (81 proc.), vyresni nei 50 metų amžiaus žmonės (85 proc.), gyvenantys didmiesčiuose (83 proc.), respondentai, kurie savo šeimos finansinę padėtį apibūdina kaip gerą (84 proc.), pensininkai (85 proc.) bei vadovai (82 proc). Neigiamai LRT veiklą santykinai kiek daugiau įvertino 30–49 metų žmonės, bedarbiai ir namų šeimininkės, kitų tautybių gyventojai.

Iš viso tyrime apklausta 1018 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų ir vyresnių 116-oje atrankos taškų. Tyrimo rezultatai atspindi 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, gyvenvietės tipą.

Vertintų žiniasklaidos grupių sąrašas: 1) LRT grupė (LRT TLEVIZIJA, LRT KULTŪRA, LRT RADIJAS, LRT KLASIKA, LRT OPUS, LRT.LT); 2) LNK grupė (LNK, BTV, TV1, Info TV, Liuks!, alfa.lt); 3) TV3 grupė (TV3, TV6, TV8, zinios.lt, radijo stotis „Power Hit Radio“); 4) „Lietuvos ryto“ grupė („Lietuvos ryto“ TV, lrytas.lt, dienraštis „Lietuvos rytas“); 5) „15 min.“ grupė (15min.lt, zmones.lt, žurnalai „Žmonės“, „Laima“, „Edita“, „Ji“); 6) „Delfi“ grupė (delfi.lt, delfi TV, klubas.lt, krepsinis.lt, moteris.lt, panele.lt ir kiti); 7) M1 grupė (radijo stotys „M1“, „M1 plius“, „Lietus“, „Laluna“, „Raduga“).

Respondentams buvo pateikta kortelė su 7 žiniasklaidos grupių sąrašu ir buvo prašoma pasakyti, kurios savybės labiausiai joms tinka. Vertinant galima buvo pasirinkti vieną arba kelias žiniasklaidos grupes.

Parašykite komentarą

Top