Jūs esate
Pagrindinis > Politika > Prezidentė siūlo Seimui kelti atsakomybės už korupciją kartelę

Prezidentė siūlo Seimui kelti atsakomybės už korupciją kartelę

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Seimo rudens sesijos darbotvarkę siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurių tikslas – toliau didinti skaidrumo ir atsakomybės reikalavimus, kad būtų efektyviau kovojama su korupciniais nusikaltimais ir mokesčių vengimu.

Mažinant šešėlinės ekonomikos lygį ir siekiant pažaboti korupciją, būtina riboti bet kurias nesąžiningos ir neskaidrios veiklos prielaidas. Griežtos atsakomybės privalo sulaukti visi neteisėto praturtėjimo atvejai.

Šalies vadovė inicijuoja Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, kurių tikslas – pareikalauti adekvačios mokestinės atsakomybės iš visų mokesčių mokėtojų, kurių pajamų kilmė yra neaiški ir kurios jie negali pagrįsti. Atitinkamai turi būti įvertinti ir piktybiškai kartojami mokestiniai pažeidimai.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Kroatijos Prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič. 2016 m. rugpjūtis. R. Dačkaus nuotr. (Prezidentūra). 

Kitąmet Lietuva planuoja įstoti į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO), ypatingą dėmesį skiriančią ekonomikos skaidrumui ir kovai su korupcija. Rekomendacijose Lietuvai EBPO turėjo pastabų dėl per mažų baudų, ypač už korupcinius nusikaltimus. Todėl Prezidentė teikia Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios užtikrins adekvačias baudas.

Tiesiogiai su šalies ekonomikos poreikiais yra susijusi ir Prezidentės iniciatyva kelti reikalavimus profesinio mokymo kokybei – orientuoti jį į Lietuvos darbo rinkos ir verslo plėtros interesus. Profesinio mokymo centrai ir mokyklos turėtų rengti paklausius aukštos kvalifikacijos specialistus ne būsimai emigracijai, o mūsų valstybės pažangai, todėl šalies vadovė teikia Profesinio mokymo įstatymo pataisas.

Į Seimo rudens sesijos darbų programą Prezidentė siūlo įtraukti dar dešimtį jau registruotų įstatymų pataisų.

Prasidėjusią Registrų centro pertvarką dar labiau paspartintų Prezidentės inicijuotų įstatymų priėmimas, kuriais siūloma nustatyti galimybę valstybei ir savivaldybėms naudotis registrų duomenimis nemokamai, tokiu būdu užtikrinant kokybiškas viešąsias paslaugas gyventojams.

Šalies vadovės iniciatyva dėl ikiteisminio tyrimo už akių dėl nusikaltimų, padariusių didelę žalą valstybei ar asmeniui, kai įtariamieji slapstosi nuo atsakomybės užsienyje, leistų teisėsaugai greičiau ištirti tokio pobūdžio bylas.

Sprendimų Seime laukia ir šių metų sausio mėnesį Prezidentės pateiktos Baudžiamojo kodekso pataisos, užkirsiančios kelią milijoninius mokesčius nuslėpusiems sukčiams išvengti atsakomybės ar atsipirkti menkomis baudomis.

Kova su korupcija taps efektyvesnė, kai bus priimtos Prezidentės šių metų pavasarį teiktos Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisos, kuriomis siūloma viešinti visų politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, visų biudžetinių įstaigų, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų ir pavaduotojų bei visų kandidatų į valstybės politikus turto deklaracijas.

verslaspolitika.lt, Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

Top