Jūs esate
Pagrindinis > Pradžia > „Vyriausybė prisiima nuopelnus už tai, ko dar nepadarė“

„Vyriausybė prisiima nuopelnus už tai, ko dar nepadarė“

Seimo  narys  Žygimantas Pavilionionis

Vyriausybė entuziastingai pristatė struktūrines mokesčių reformas, jas pavadindama beprecedentėmis ir prisiimdama nuopelnus už tai, ko dar nepadarė.

Tačiau premjeras Saulius Skvernelis jau dabar giriasi tuo, kad padarė tai, ko nedrįso padaryti dar nė viena kita valdžia.

Po devyniais užraktais slėptose ir pagaliau pristatytose reformose išties galima rasti dėmesio vertų pasiūlymų dėl reikalingų pokyčių.

Pavyzdžiui, įvesti SODROS įmokų „lubas“, sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, taip pat sveikintinos pastangos valstybėje sumažinti šešėlinę ekonomiką.

Tačiau prisiminkime, kas išėjo iš švietimo reformos, kuri visuomenei taip pat buvo pristatyta kaip strateginės valstybės vizijos dalis, pagerinsianti švietimo kokybę iš esmės.

Ilgalaikės valstybės švietimo strategijos stoka, universitetų jungimas dėl skaičiaus, o ne kokybės, tik imituojant vykdomą reformą, kuriai nepritaria tiek didžioji dalis visuomenės, tiek akademikai.

Reformos, kurių esmė pinigų perdėjimas iš vienos kišenės į kitą, yra ne reformos.

Socialinį teisingumą ir progresyvumą pirmiausia reikia kurti mokestinę naštą mažinant gaunantiems mažiausias ir vidutines pajamas.

Tuo metu žmonės, pasieksiantys SODROS „lubas“, bus apmokestinti didesniu – 25 proc. gyventojų pajamų (GPM) mokesčiu, todėl mokesčių didinimas uždirbantiems santykinai daugiau labiau primena socialinio teisingumo imitavimą, kuriame viena ranka duodama, kita atimama.

Todėl premjerui „sėkmingai įgyvendinant“ švietimo reformą, siūlyčiau per anksti savęs į istorijos vadovėlius, kaip istorinio Lietuvos premjero, įgyvendinusio ir teisingą mokesčių reformą, kol kas neįtraukti.

Lauksime šios gana lakoniškai pristatytos struktūrinės reformos Seime, įvertinsime, ar skambūs žodžiai nevirs eiliniu valstietišku farsu.

Parašykite komentarą

Top