Jūs esate
Pagrindinis > Interviu > „Žalgirio“ pergalė prieš „Rytą“: tapo vienvaldžiais lygos lyderiais

„Žalgirio“ pergalė prieš „Rytą“: tapo vienvaldžiais lygos lyderiais

Kauno „Žalgirio“ (8-0) krepšininkai įsitvirtino pirmoje „Betsafe-LKL“ čempionato vietoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Vilniuje rezultatu 81:67 (19:10, 26:23, 17:17, 19:17) įveikė vietos „Rytą“ (7-1) ir tapo vienvaldžiais lygos lyderiais.

Keturiais taškais susitikimą pradėjo Kevarriusas Hayesas, dvitaškį įmetė Edgaras Ulanovas, o Keenanas Evansas realizavo tris baudų metimus – 9:6. Trimis taškais pasižymėjo Laurynas Birutis, dvitaškį įmetė Lukas Lekavičius, o penkis taškus surinko Tomas Dimša – 19:10.

Du tritaškius iš eilės smeigė Brady Manekas, tolimą metimą pataikė ir T.Dimša, o K.Hayesas ir Nazas Mitrou-Longas pasižymėjo dvitaškiais – 32:17. Tris taškus pridėjo E.Ulanovas, nuo baudų metimo linijos taškus rinko L.Birutis ir B.Manekas, o K.Evansas per kelias minutes pelnė šešis taškus – 45:33.

Dovydas Giedraitis po pertraukos paleido taiklų tritaškį, E.Ulanovas įmetė dvitaškį, o kėlinio viduryje varžovai atsilikimą sumažino iki vienženklio – 50:42. L.Birutis įdėjo iš viršaus ir įmetė baudos metimą, penkis taškus pridėjo T.Dimša, N.Mitrou-Longas surengė rezultatyvų reidą į baudos aikštelę, o pirmuosius savo taškus įsirašė Rolandas Šmitas – 62:50.

T.Dimša ir K.Evansas įmetė dvitaškius, keturis taškus surinko R.Šmitas, o kėlinio viduryje komandas skyrė penkiolika taškų – 70:55. Dvitaškį įmetė T.Dimša, penkis taškus surinko E.Ulanovas, o pergalę įtvirtino keturiais pasižymėjęs K.Evansas – 81:67.

Kazys Maksvytis pasiekė pirmąją savo pergalę Vilniuje po to, kai perėmė „Žalgirio“ vairą – praėjusį sezoną „Rytui“ pavyko visus tris kartus apginti namų sienas, nors tuomet mačai vyko mažesnėje „Jeep“ arenoje.

Abi komandos siekė ne tik laimėti principinį mūšį, bet ir atsitiesti pro prastesnės atkarpos tarptautiniame fronte, kur surinko po du pralaimėjimus paeiliui.

„Rytas“ liko toli nuo sau įprastų skaičių puolime – iki šiol vidutiniškai buvo renkama net po 97 taškus, o šį kartą sumesti vos 67. Iki šiol mažiausias vilniečių taškų kraitis buvo 90:54 sutriuškinus Mažeikių „M Basket-Delamode“ (2/6).

Kauno klube geriausią puolimą demonstravo T.Dimša – 24 minutės, 17 taškų (4/6 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atkovotas, 2 perimti ir 3 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 4 pražangos bei 10 naudingumo balų.

Abi komandos strigo atakuodamos iš toli („Rytas“ – 3/24, 31 procentų, „Žalgiris“ – 6/19, 32 procentai). Kovą dėl kamuolių kauniečiai pralaimėjo 37:40, net 20 kamuolių varžovams leisdami nusiimti puolime.

Šeštadienį „Ryto“ laukia dar vienas namų mačas, kuriame bus priimtas Klaipėdos „Neptūnas“ (2/5). Tuo tarpu „Žalgiris“ po išvykos į Stambulą vėl žais „Avia Solutions Group“ arenoje, bet šį kartą – prieš Vilniaus „Wolves“ (6/1).

„Žalgiris“: T.Dimša 17 (2 per. kam.), K.Evansas 15 (3 per. kam.), E.Ulanovas 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), B.Manekas 8, L.Birutis 8 (2 blk.), K.Hayesas 6 (5 atk. kam.), R.Šmitas 6 (2 per. kam.), N.Mitrou-Longas 4, D.Giedraitis 3, L.Lekavičius 2, A.Butkevičius 0, D.Butka 0.

„Rytas“: R.Cole’as 13, J.Gorhamas 11, M.Normantas 10.